Obserwuj w Google News

Polak po testach medycznych w Arsenalu. Transfer do Premier League o krok

1 min. czytania
22.01.2023 10:41
Zareaguj Reakcja

Jakub Kiwior przeszedł testy medyczne i niebawem zostanie nowym zawodnikiem Arsenalu – poinformował Fabrizio Romano, ekspert ds. transferów. Polak nie został powołany na mecz Spezii z AS Romą.

Jakub Kiwior Polak po testach medycznych w Arsenalu. Transfer o krok
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Jakub Kiwior podpisze z Arsenalem umowę, która będzie obowiązywała przez pięć i pół roku. „Spezia i Arsenal podpisały wszystkie dokumenty. Transfer wyniesie 25 milionów euro” – poinformował Fabrizio Romano. Polak będzie dziś na trybunach Emirates Stadium w trakcie meczu  Arsenalu z Manchesterem United.

Jakub Kiwior trafi do Arsenalu po niespełna dwóch latach spędzonych w Serie A. Obrońca Spezii od dłuższego czasu wzbudzał zainteresowanie największych klubów z Włoch, ale najbardziej konkretny był lider Premier League.

Zainteresowanie Polakiem wyraziły włoskie potęgi, w tym m.in. AC Milan, Juventus, ale także Atletico Madryt. Mateo Moretto z Relevo poinformował, że hiszpański klub chciał sprowadzić Polaka w lecie. „Kluby prowadziły rozmowy, jednak negocjacje nie były zaawansowane" - stwierdził Hiszpan.

Zobacz także: Rozmowa z pierwszym trenerem Jakuba Kiwiora. "Kubę stać na duży transfer" 

Do tej pory Kiwior rozegrał w Spezii 43 mecze. Wszystko wskazuje na to, że obrońca po raz ostatni zagrał w tym klubie w spotkaniu z Atalantą (porażka 5:2).  Kiwior ma też na koncie 9 występów w seniorskiej reprezentacji Polski, w tym 4 na mistrzostwach świata w Katarze.

RadioZET.pl/PAB