Obserwuj w Google News

Gigant potwierdził nazwisko nowego trenera. Zaskakujący wybór

1 min. czytania
06.06.2023 13:51
Zareaguj Reakcja

Ange Postecoglou został ogłoszony nowym trenerem Tottenhamu. Szkoleniowiec, dotąd związany z Celtikiem Glasgow, podpisał kontrakt do 2027 roku.

Ange Postecoglou
fot. Beata Zawadzka/East News

Tottenham w ostatnich tygodniach bardzo dokładnie analizował wszystkie kandydatury. Sporo mówiło się m.in. o Julianie Nagelsmannie, Mauricio Pochettino czy Luisie Enrique. Ostatecznie klub z Londynu nie zdecydował się na tak duże nazwisko i postawił na Postecoglou.

Grek od 2021 roku był trenerem Celtiku Glasgow, z którym odniósł mnóstwo sukcesów. Na swoim koncie ma dwa tytuły mistrza Szkocji. Do tego dołożył Puchar Szkocji i dwa Puchary Szkockiej Ligi. Wcześniej pracował w takich klubach jak Yokohama Marinos, Melbourne Victory czy Panachaiki.

Tottenham z nowym trenerem, ale bez najlepszego piłkarza?

W Tottenhamie czeka go niełatwe zadanie. Klub ma za sobą fatalny sezon. Rozgrywki ligowe zakończył dopiero na ósmym miejscu i w przyszłym roku nie zagra w europejskich pucharach. Poza tym niebawem z klubem może pożegnać się najlepszy zawodnik i kapitan, Harry Kane. Anglik jest mocno łączony z Realem Madryt, gdzie miałby zastąpić Karima Benzemę.

RadioZET.pl