Obserwuj w Google News

Fatalne wieści ws. Jakuba Modera. Czeka go jeszcze dłuższa przerwa

2 min. czytania
26.04.2023 09:57
Zareaguj Reakcja

Trener Brighton Włoch Roberto De Zerbi poinformował na wtorkowej konferencji prasowej, że pomocnik reprezentacji Polski Jakub Moder najprawdopodobniej nie zagra w klubie już do końca sezonu. - Prawdopodobnie nie będzie dostępny - powiedział szkoleniowiec.

Jakub Moder
fot. Focus Images/Sipa USA/East News

Jakub Moder zmaga się z poważną kontuzją już od kwietnia ubiegłego roku. Pomocnik reprezentacji Polski zerwał sobie więzadła krzyżowe w kolanie podczas ligowego meczu Brighton z Norwich City. Uraz sprawił, że piłkarz nie poleciał z reprezentacją Polski na mistrzostwa świata w Katarze.

Jakby tego było mało, Polaka ominął również niemal cały kolejny sezon Premier League. Wszystko przedłużyło się bowiem ze względu na źle prowadzoną rehabilitację. To z kolei poskutkowało drugą operacją.

Redakcja poleca

Fatalne wieści ws. Jakuba Modera

Niespełna dwa tygodnie temu wreszcie spłynęły do nas lepsze informacje. Moder wrócił do treningów z drużyną i z dnia na dzień miał wchodzić na coraz wyższe obroty. Niestety, wszystko wskazuje na to, że wciąż całkowicie nie wyzbył się dolegliwości.

Trener Brighton Włoch Roberto De Zerbi poinformował na konferencji prasowej przed meczem z Nottingham Forest, że 24-latek nie zagra najprawdopodobniej do końca obecnego sezonu.

– Jest zbyt wcześnie, by mówić o wyborze pierwszej jedenastki, zobaczymy jutro – powiedział Włoch we wtorkowe popołudnie. – Nie ma jednak wielkich problemów. Welbeck nie będzie miał problemu z grą jutro. Jeżeli chodzi o Fergusona, to nie chcemy w jego przypadku ryzykować. Mamy ostatnie dziewięć meczów, a on będzie dla nas istotny w ostatnich ośmiu. Jakub Moder i Tariq Lamptey prawdopodobnie nie będą dostępni do końca sezonu – poinformował trener.

RadioZET.pl/Brighton