Obserwuj w Google News

Klub Krystiana Bielika stracił trenera. Wayne Rooney odchodzi z Derby County

1 min. czytania
24.06.2022 22:17
Zareaguj Reakcja

Wayne Rooney ogłosił, że rezygnuje z pracy w Derby County. - Władze klubu bardzo chciały mnie przekonać do zmiany zdania, ale już wcześniej podjąłem decyzję – poinformował Anglik.

Wayne Rooney odchodzi z Derby County. Klub Krystiana Bielika traci trenera
fot. Derby County/ official page

Wayne Rooney poprowadził Derby w 84 meczach. Najpierw, od listopada 2020 roku, pracował w klubie jako trener tymczasowy, a od stycznia 2021 r. objął drużynę na stałe. Derby to także ostatni klub Rooneya w jego profesjonalnej karierze piłkarskiej. Anglik rozegrał w barwach The Rams 31 meczów.

- Muszę przyznać, że dyrektorzy klubu próbowali wszystkiego, by zmienić moje zdanie co do odejścia, ale ja podjąłem już decyzję. Czas spędzony w Derby to był prawdziwy rollercoaster emocji, mieliśmy wzloty i upadki, ale ja cieszyłem się z tego wyzwania. Zapamiętam ten czas na długo. Nigdy nie zapomnę ludzi których tu spotkałem – napisał Rooney w pożegnalnym oświadczeniu.

Rooney w ostatnich sezonach Derbów musiał radzić sobie z ogromnymi trudnościami w klubie. Na początku zeszłej rundy z powodu niespłaconych długów i malwersacji finansowych klub został ukarany odjęciem 21 punktów. Derby opuściło kilku zawodników, przez co Rooney na początku przygotowań miał do dyspozycji ledwo 13 piłkarzy. Drużynę osłabiła też kontuzja Krystiana Bielika, który jest jedną z największych gwiazd drużyny.

Klub po wodzą Rooneya nie był w stanie odrobić odebranych punktów i pozostać w Championship. Od następnej rundy Derby zagrają w do League One.

RadioZET.pl