Obserwuj w Google News

Matty Cash trenuje z zespołem. Obrońca Aston Villi coraz bliżej powrotu do gry

1 min. czytania
30.09.2022 18:21
Zareaguj Reakcja

Matty Cash wrócił do treningów z drużyną. Obrońca Aston Villi od początku września musiał leczyć drobny uraz mięśnia dwugłowego, przez który opuścił mecze ligowe i spotkania reprezentacji Polski.

Matty Cash wrócił do treningów z zespołem. Obrońca coraz bliżej powrotu do gry
fot. News Images/Sipa USA/East News

Matty Cash doznał urazu 3 września, w meczu z Manchesterem City. Reprezentant Polski w 26. minucie spotkania złapał się za mięsień dwugłowy, po czym musiał zejść z boiska. Zastąpił go Ashley Young.

Informację o kontuzji Casha skomentował na Twitterze Czesław Michniewicz. "Spokojnie, mam info od Mattiego. Nic poważnego" - napisał selekcjoner. Matty w jednym z filmów na kanale Łączy nas piłka powiedział, że potrzebował zabiegów na kontuzjowany mięsień, który nie goił się wystarczająco szybko. Z tego powodu nie trenował z zespołem, a jedynie brał udział w ćwiczeniach na siłowni.

W piątek, po 4 tygodniach przerwy, Matty Cash wrócił do treningów. Steven Gerrard potwierdził, że reprezentant Polski ćwiczy z drużyną, ale nie brał jeszcze udziału we wszystkich zajęciach. Na to przyjdzie czas już w ten poniedziałek. To oczywiście oznacza, że Matty nie zagra w najbliższym meczu Villi, w którym rywalem będzie Leeds. 

Matty Cash do momentu odniesienia urazu zagrał od pierwszej minuty we wszystkich meczach Aston Villi w tym sezonie. Jan Bednarek, który trafił do Birningham w ostatnim dniu okna transferowego, jeszcze nie zadebiutował w nowym klubie.

RadioZET.pl/PAB