Obserwuj w Google News

Piłkarz razem z młodszym bratem znęcał się nad kotem. Usłyszeli wyrok

1 min. czytania
01.06.2022 13:39
Zareaguj Reakcja

Kurt Zouma usłyszał karę za atak na kota. W lutym do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak zawodnik West Hamu upuszcza, kopie i bije zwierzę. Sąd zakazał mu posiadania zwierząt i nakazał uczestnictwo w pracach społecznych.

Kurt Zouma skazany za znęcanie sięnad kotem. "Haniebne i naganne zachowanie"
fot. DANIEL LEAL/AFP/East News

Na 37-sekundowym filmiku, który trafił do sieci w lutym widać, jak Zouma upuszcza i kopie kota. Następnie goni go po jadalni, rzucając w niego butami, a na koniec uderza go dłonią w pyszczek.  Francuz krzyczał też: „przysięgam, że go zabiję”. Wszystko działo się na oczach dziecka. Według informacji "The Sun" obrońca „Młotów” wściekł się na kota, gdyż ten rozbił wazon i zerwał oświetlenie z szafki kuchennej.

Kurt Zouma w środę został skazany na 180 godzin prac społecznych. Do tego, Francuz nie będzie mógł posiadać kotów przez pięć lat.

Redakcja poleca

Sąd: zachowanie Zoumy "haniebne i naganne"

Zouma musiał stawić się na procesie razem z młodszym bratem, Yoanem, który filmował zachowanie piłkarza. Przed sądem czekali na nich protestujący, z których jeden był ubrany.. w strój kota.

Sędzia prowadząca rozprawę Zoumy stwierdziła, że zachowanie braci było haniebne i naganne. - Musisz być świadomy, że wiele osób na ciebie patrzy i czerpie wzór. Zouma przyznał się do winy i okazał skruchę. Jego młodszy brat, piłkarz w niższych ligach w Anglii, został skazany na 140 godzin prac społecznych.

RadioZET.pl/PAB