Obserwuj w Google News

Erling Haaland najmłodszym miliarderem. Wielki sukces 22-latka

Maciej Walasek
1 min. czytania
25.09.2022 09:39
Zareaguj Reakcja

Erling Haaland został najmłodszym miliarderem w Norwegii. Piłkarz Manchesteru City znalazł się na liście 400 najbogatszych obywateli tego kraju opublikowanej przez magazyn finansowy "Kapital”. Majątek napastnika wyliczono na 1,1 miliarda koron.

Erling Haaland
fot. AP/Associated Press/East News

Wychodzący od 1971 roku prestiżowy dwutygodnik od kilkudziesięciu lat publikuje listę najbogatszych osób, wzorując się na amerykańskim "Forbesie".

Ostatnio przyjrzano się majątkowi Erlinga Haalanda, wyliczając, ile 22-latek zarobił w czasie dotychczasowej kariery grając w Red Bullu Salzburg i Borussii Dortmund. Jednocześnie wliczono zagwarantowane zarobki z pięcioletniego kontraktu z Manchester City i dochody z umów sponsorskich.

Oprócz tego odjęto podatki, stałe wydatki na życie, inwestycje w m.in. nieruchomości oraz ruchomości jak prywatny samolot, który piłkarz kupił w ubiegłym roku. Do obliczeń nie wzięto pod uwagę najróżniejszych dodatkowych premii za wyniki zarówno od pracodawcy, jak i sponsorów uważając je za "na razie niepewne".

Erling Haaland najmłodszym miliarderem w Norwegii

"Licząc bardzo ostrożnie to suma netto wyszła nam 1,1 miliarda norweskich koron (110 mln euro), lecz wszystko wskazuje, że będzie znacznie wyższa, ponieważ dojdą w okresie następnych pięciu lat zmieniające się kontrakty sponsorskie oraz rosnące wpływy z reklam, a gwiazda piłkarza dopiero zaczęła rozbłyskać" - tłumaczyli dziennikarze "Kapital".

Redakcja poleca

Podkreślono, że jeszcze nigdy żaden Norweg w tak młodym wieku i w tak krótkim czasie, zaczynając od zera, nie dorobił się takiej fortuny.

"Jest nie tylko najmłodszym miliarderem w Norwegii, lecz też pierwszym piłkarskim miliarderem w naszym kraju" - podkreślił magazyn.

RadioZET.pl/PAP - Zbigniew Kuczyński