Obserwuj w Google News

Claudio Ranieri trenerem Watfordu. Dokona cudu jak w Leicester City?

2 min. czytania
04.10.2021 18:37
Zareaguj Reakcja

Claudio Ranieri, który w 2015 roku doprowadził Leicester City do sensacyjnego mistrzostwa Anglii, został nowym szkoleniowiec beniaminka Premier League Watfordu. O zatrudnioniu Włocha poinformowano na stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Claudio Ranieri trenerem Watfordu
fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News
  • Claudio Ranieri został nowym trenerem Watfordu, 14. obecnie drużyny Premier League
  • Włoch podpisał 2-letni kontrakt
  • W 2015 roku Ranieri doprowadził Leicester City do tytułu mistrza Anglii

Watford w sobotę w 7. kolejce Premier League przegrał z Leeds United 0:1 i chociaż wciąż znajduje się nad strefą spadkową, ma w dorobku dwa zwycięstwa, a w trzech ostatnich spotkaniach zdobył cztery punkty, nie wystarczyło to do zachowania posady przez menedżera Xisco Munoza. To pierwszy zwolniony trener w tym sezonie w lidze angielskiej.

Beniaminek nie czekał długo z ogłoszenie nazwiska nowego szkoleniowca. I nie jest to byle kto, bo sprawca jednej z największych sensacji w XXI wieku, a może i w dziejach futbolu. W sezonie 2014/2015 tytuł mistrza Anglii pojechał do Leicester City, które rok wcześniej cudem uniknęło degradacji i powrotu do Championship. Może oczywiście o Claudio Ranierim, który od poniedziałku oficjalnie jest opiekunem Watfordu.

Claudio Ranieri oficjalnie szkoleniowcem Watfordu

"Watford FC z przyjemnością potwierdza nominację Claudio Ranieriego na nowego trenera klubu. Włoch podpisał dwuletni kontrakt" - napisano w komunikacie. "Przybywa na Vicarage Road z bogatym doświadczeniem w wielu czołowych klubach w Europie, w tym z tytułami w Premier League (Leicester), Pucharze Włoch (Fiorentina) i Pucharze Króla (Valencia)" - dodano. Z tym ostatnim klubem sięgnął ponadto po Superpuchar Europy (2004).

Redakcja poleca

Będzie to czwarty angielski klub w karierze Ranieriego. Wcześniej pracował w Chelsea, Leicester i Fulham. W nowej roli zadebiutuje po przerwie reprezentacyjnej, 16 października, w domowym starciu z Liverpoolem.

RadioZET.pl/watfordfc.vom