Obserwuj w Google News

Benjamin Mendy w więzieniu o zaostrzonym rygorze. W piątek stanie przed sądem

1 min. czytania
05.01.2022 12:45
Zareaguj Reakcja

Benjamin Mendy został przeniesiony do jednego z najpilniej strzeżonych więzień w Wielkiej Brytanii - HM Prison Manchester. Władze obawiają się o jego bezpieczeństwo. Piłkarz Manchesteru City został oskarżony o siedem gwałtów.

Benjamin Mendy w więzieniu o zaostrzonym rygorze. W piątek stanie przed sądem
fot. Sputnik/EAST NEWS

Benjamin Mendy trafił do więzienia Sideways razem ze współoskarżonym w sprawie Louisem Sahą Matturie. The Sun poinformowało, że obaj mężczyźni zostali przeniesieni ze względu na zainteresowanie, jakie rodzi śledztwo, które toczy się ich w sprawie. - Zmiana miejsca zapewni im lepszą ochronę – czytamy na portalu angielskiej gazety.

Redakcja poleca

Mendy trafia do jednego z najcięższych więzień na Wyspach. "Los przestępców seksualnych jest tam ciężki"

Według The Sun, w więzieniu Strangeways w ostatnim roku przebywało 624 więźniów, w tym recydywistów. Są oni zamknięci przez 22 godziny w ciągu dnia. - W Strangways przebywał m.in. morderca 5-letniej April Jones – Mark Bridger i „jednooki zabójca policjanta” – Dale Cregan.

„To jedno z najcięższych więzień w Wielkiej Brytanii. Będą krzyczeli jego nazwisko. Dla przestępców seksualnych więzienny los jest bardzo ciężki” – pisze The Sun cytując jednego z pracowników zakładu.

Mendy jest oskarżony o siedem gwałtów na czterech kobietach i molestowanie seksualne jednej kobiety. Louis Saha Matturi odpowie za sześć gwałtów i molestowanie. Obaj staną przed sądem w ten piątek.

RadioZET.pl/PAB