Obserwuj w Google News

Benjamin Mendy opuścił areszt. Piłkarz City odpowie za siedem gwałtów

1 min. czytania
07.01.2022 17:42
Zareaguj Reakcja

Benjamin Mendy opuścił więzienie po wpłaceniu kaucji. Piłkarz Manchesteru City i reprezentacji Francji jest oskarżony o 7 gwałtów oraz o molestowanie seksualne.

Benjamin Mendy opuścił areszt za kaucją. Piłkarz City odpowie za siedem gwałtów
fot. SHAUN BOTTERILL/AFP/East News

Benjamin Mendy po  śledztwa policji został zatrzymany i od sierpnia zeszłego roku przetrzymywano w areszcie. Piłkarza  Manchesteru City oskarżono o 7 gwałtów i molestowanie seksualne. 

Teraz, po prawie półrocznym pobycie w zamknięciu Benjamin Mendy został wypuszczony na wolność. Piłkarz Manchesteru City stanął przed sądem w ten piątek. Sędzia Patrick Thompson zezwolił na to, by Mendy opuścił areszt po wpłaceniu kaucji, jednak zastrzegł, że Francuz będzie przebywał w surowych warunkach, a do tego został mu odebrany paszport.

Redakcja poleca

Proces Benjamina Mendy'ego dopiero za pół roku

Proces Mendy’ego nie ruszy do czerwca tego roku. Piłkarz jeszcze w tym miesiącu, a dokładnie 24 stycznia, zostanie ponownie przesłuchany.

Mendy od czasu aresztowania jest zawieszony przez Premier League. Do tej pory Francuz przebywał w więzieniu w Liverpoolu, skąd przed świętami został przeniesiony do znajdującego się w Manchesterze zakładu o zaostrzonym rygorze.

RadioZET.pl/PAB