Obserwuj w Google News

Poważne problemy klubu Cristiano Ronaldo. Interweniowała FIFA

1 min. czytania
12.07.2023 17:49
Zareaguj Reakcja

Obecny klub Cristiano Ronaldo, Al-Nassr ukarany przez FIFA. Światowa federacja nałożyła na saudyjski klub zakaz przeprowadzania transferów. Wszystko przez sprawę sprzed trzech lat.

Cristiano Ronaldo
fot. Sergio R Moreno/G3 Online/East News

Kluby z Saudi Pro League działają bardzo aktywnie w obecnym okienku transferowym i sprowadzają do siebie wiele gwiazd światowego futbolu. Pionierem tego "trendu" był Cristiano Ronaldo, a w jego ślady poszli m.in. Karim Benzema, N'Golo Kante, czy Roberto Firmino. Ofertę od Saudyjczyków miał nawet Robert Lewandowski.

Redakcja poleca

FIFA nałożyła kare na Al-Nassr

Kluby z Półwyspu Arabskiego wzmacniają się na potęgę, jednak nie Al-Nassr. Jak poinformował dziennik "Daily Mail" na klub, w którym gra Cristiano Ronaldo została nałożona kara. Dlaczego FIFA zdecydowała się na taki ruch?

Wszystko przez transfer z 2018 roku. Do Al-Nassr trafił wówczas nigeryjski napastnik Ahmed Musa z Leicester City. Jak się okazuje, do tej pory klub z Anglii nie dostał pełnej kwoty z transferu. W oficjalnym orzeczeniu FIFA stwierdzono, że saudyjski klub nie zapłacił 460 tys. euro (wraz z odsetkami) w postaci premii za wyniki.

FIFA już w 2021 roku nałożyła na klub karę, jednak wtedy została ona zawieszona. Klub miał dużo czasu na rozliczenie się z Leicester City, jednak w dalszym ciągu tego nie zrobił. Efekt? Saudyjczycy nie będą mógli rejestrować nowych graczy przez trzy najbliższe okienka transferowe.

RadioZET.pl