Lewandowski paskudnie zaatakowany. Rosjanin wcale się nie pohamował

31.01.2023 17:36

Robert Lewandowski znalazł się pod ostrą krytyką ze strony Olega Romancewa. W rozmowie z serwisem sports.ru były gracz Spartaka Moskwa nie pozostawił suchej nitki na kapitanie reprezentacji Polski. Jego zdaniem to za sprawą m.in. napastnika Barcelony nie doszło do meczu przeciwko kadrze Rosji.

Robert Lewandowski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Zaraz po rosyjskiej inwazji na Ukrainę międzynarodowe federacje sportowe zaczęły wykluczać zawodników z kraju Władimira Putina ze wszystkich zawodów międzynarodowych. Jedną z pierwszych głośnych sportowych sankcji było wycofanie reprezentacji Rosji z baraży o MŚ w Katarze. Wszystko zaczęło się od PZPN, który zaczął naciskać na FIFA. Wraz z polskim związkiem poszły zagraniczne.

loader

"Im więcej będziemy dyskutować o takich sytuacjach, tym bardziej radośnie zgnili zachodni politycy, którzy teraz używają piłki nożnej do swoich brudnych celów, będą zacierać ręce. To oni wywierają presję na FIFA i UEFA, zmuszając do podejmowania decyzji o izolacji rosyjskiego futbolu. Na federacjach narodowych wywierana jest presja, a one już dają zielone światło swoim klubom: nie grajcie z Rosjanami!" - cytuje słowa Romancewa rosyjski serwis sports.ru.

Były rosyjski piłkarz zaatakował Lewandowskiego

Następnie były piłkarz Spartaka Moskwa odniósł się do Roberta Lewandowskiego, obwiniając 34-latka. Przypomnijmy, że gracz Barcelony napisał publicznie, że "nie wyobraża sobie grać z reprezentacją Rosji podczas zbrojnej agresji na Ukrainę".

"Chciałbym myśleć, że piłkarze nie mają z tym nic wspólnego. Nie mogę sobie nawet wyobrazić, żeby wielcy Pele i Maradona, niech Bóg ich błogosławi, mogli powiedzieć to, co stwierdził Lewandowski, który na zawsze zszargał swoje piłkarskie imię" - mówił dalej Romancew.

Oleg Romancew jest jedną z ważniejszych postaci Spartaka Moskwa. W stołecznym klubie wystąpił w 180 meczach, strzelając sześć goli. Niemniej jednak kibice drużyny bardziej chwalą sobie jego pracę, którą odegrał jako trener. W roli szkoleniowca doprowadził zespół do ośmiu mistrzostw Rosji.

RadioZET.pl