Nowe wieści ws. PGE Narodowego. Mecz reprezentacji Polski zagrożony?

31.01.2023 22:33

Mecz eliminacji Euro 2024 Polska - Albania i pozostałe wydarzenia powinny odbyć się bez przeszkód, ale celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo uczestników imprez masowych - przekazano w komunikacie operatora PGE Narodowego.

PGE Narodowy
fot. Mateusz Grochocki Exclusive/East News

O kolejnych problemach związanych z funkcjonowaniem PGE Narodowego we wtorek poinformował dziennikarz sport.pl Dominik Wardzichowski. Obiekt jest zamknięty od 11 listopada ubiegłego roku. Trzy dni później na tej arenie miał się odbyć mecz Polska - Chile, ostatni sprawdzian przed wylotem biało-czerwonych na MŚ 2022 w Katarze, ale podczas przeglądu technicznego stwierdzono wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej.

Spotkanie przeniesiono na stadion Legii Warszawa, a operator PGE Narodowego rozpoczął prace naprawcze. Wciąż nie wiadomo, kiedy będzie można na nowo organizować na tym obiekcie imprezy masowe, w tym mecze drużyny narodowej w ramach eliminacji Euro 2024. Pierwszy taki pojedynek w 2023 roku ma się odbyć 27 marca z Albanią.

Oświadczenie PGE Narodowego

Aby nie tworzyć kolejnych niedopowiedzeń, operator stołecznej areny we wtorek wydał oświadczenie. "W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi organizacji zaplanowanych na 2023 rok wydarzeń na PGE Narodowym, pragniemy podkreślić, że jako operator obiektu dokładamy wszelkich starań, by wszystkie wydarzenia zaplanowane na rok 2023, zarówno koncerty, mecze – w tym w szczególności zaplanowany na 27 marca mecz Polska-Albania, jak i wydarzenia biznesowe, odbyły się zgodnie z planem" - czytamy.

"Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo, nie ma miejsca na pośpiech czy podejmowanie pochopnych decyzji" - napisano

"Na chwilę obecną w kalendarzu PGE Narodowego na rok 2023 znajdują się wydarzenia całostadionowe, w tym m.in. mecze reprezentacji Polski, finał Fortuna Pucharu Polski, PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland czy koncerty światowych i polskich gwiazd" - dodano.

Polska - Albania na PGE Narodowym?

Na ten moment trudno przesądzić, czy spotkanie z Albanią odbędzie się w "domu reprezentacji Polski".

"Pragniemy podkreślić, że operator PGE Narodowego jest w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i podejmuje wszelkie działania, aby mecz Polska-Albania został rozegrany w domu reprezentacji Polski, czyli na PGE Narodowym. Zdajemy sobie sprawę z terminów, wiemy, że mecz z Albanią jest zaplanowany na 27 marca. Dlatego też pragniemy jeszcze raz zaznaczyć, że jak tylko otrzymamy opinię ekspertów co do dalszych kroków, niezwłocznie przekażemy taką informację do naszych partnerów z Polskiego Związku Piłki Nożnej i opinii publicznej" - zaznaczono.

Polski Związek Piłki Nożnej jest z kolei w kontakcie z UEFA i stroną albańską. Decyzja w kwestii miejsca rozegrania meczu ma zapaść najpóźniej do 5 lutego.

RadioZET.pl/pgenarodowy.pl/PAP/sport.pl