Nowe wieści ws. Christiana Atsu. Został wyciągnięty z gruzów

06.02.2023 23:06

Jak poinformował w poniedziałek późnym wieczorem portal "A Bola", reprezentant Ghany Christian Atsu, który w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji znalazł się pod gruzami jednego z budynków, został uratowany i przetransportowany do szpitala. Na razie nie wiadomo, w jakim stanie się znajduje.

Christian Atsu
fot. OZAN KOSE/AFP/East News

Trzęsienie ziemi, które nawiedziło południową Turcję oraz północną Syrię, wyrządziło wiele szkód. Ofiary są liczone w tysiącach, a w samej Turcji jest ich już około 3600 osób.

>>> Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Wstrząsy wtórne, liczba ofiar dramatycznie rośnie <<<

W wyniku kataklizmu pod gruzami znalazł się m.in. znany piłkarz tureckiego Hataysporu Christian Atsu, ale także dyrektor sportowy tego klubu Taner Savut. Atsu występował wcześniej w takich klubach jak Chelsea czy Newcastle United.

Nowe wieści ws. Christiana Atsu

Przez długi czas nie wiadomo było, czy reprezentant Ghany w ogóle przeżył trzęsienie ziemi, jednak dobre wieści przekazał w poniedziałek późnym wieczorem dziennikarz Saddick Adams, który pozostaje w kontakcie z agentami piłkarza. Według jego informacji 31-letni zawodnik jest bezpieczny - został odnaleziony i przewieziony do szpitala. Ma problemy z oddychaniem i uraz stopy, ale jego stan jest stabilny.

"Był na dziewiątym piętrze budynku, który się zawalił, z dziewięcioma innymi piłkarzami i dwoma pracownikami klubu. Trzech piłkarzy i jeden pracownik zostali uratowani. Trwają poszukiwania pozostałych" – napisał na Twitterze Adams.

Dziennikarz poinformował również, że udało się uratować także innych graczy Hataysporu - Onura Erguna, Buraka Oksuza, Rubena Ribeiro i Ze Luisa. Według jego doniesień Kerim Alici miał z kolei uwolnić się sam.

RadioZET.pl/A Bola, Saddick Adams