Obserwuj w Google News

Nowe informacje ws. meczu Polska - Albania. Zapadła ważna decyzja

1 min. czytania
16.03.2023 17:45
Zareaguj Reakcja

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał PGE Narodowemu pozytywną opinię co do bezpieczeństwa jego użytkowania. Wszystko wskazuje więc na to, że mecz Polska - Albania w eliminacjach do Euro 2024 odbędzie się na tym obiekcie zgodnie z planem.

PGE Narodowy
fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News

- Dostaliśmy dzisiaj pozytywną opinię od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Teraz skupiamy się na przygotowaniach do meczu Polska - Albania - powiedziała PAP w czwartek rzeczniczka operatora PGE Narodowego Małgorzata Bajer.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zwrócił się do operatora Stadionu Narodowego o dostarczenia odpowiednich ekspertyz, które potwierdzają, że stadion może być użytkowany bezpiecznie (wszystkie nieprawidłowości w konstrukcji dachu zostały usunięte). PINB uznał opinie z tych ekspertyz.

Redakcja poleca

"PGE Narodowy jest bezpieczny"

- Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, opinia PINB jest pozytywna. Bardzo się z tego cieszymy i skupiamy się na przygotowaniach do meczu Polska - Albania" - zaznaczyła rzeczniczka, dodając, że teraz czekają na decyzję miasta w sprawie zgody na imprezę masową.

Rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth powiedziała PAP, że miasto na wydanie decyzji ws. imprezy masowej (meczu Polska - Albania zaplanowanego na 27 marca) ma czas do 20 marca. - Jeśli opinia PINB jest pozytywna, to my oczywiście też wydajemy decyzję pozytywną. Operator wszystkie inne decyzje ma pozytywne - dodała.

Mecz pomiędzy Polską a Albanią został zaplanowany na 27 marca w ramach eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy.

RadioZET.pl/PAP