,

Nie żyje 29-letni polski piłkarz. Klub przekazał smutne wieści

29.03.2023 13:22

Patryk Sochacki nie żyje. Bramkarz Ruchu Zdzieszowice zmarł w wieku 29 lat. Jak przekazał serwis Wirtualna Polska sportowiec o kilku miesiącach walczył z poważną chorobą.

Patryk Sochacki
fot. Ruch Zdzieszowice/Facebook screen

Patryk Sochacki piłkarską karierę rozpoczynał w TKKF Blachowiance i Odrze. W bardzo krótkim czasie zdobył zainteresowanie innych drużyn z województwa opolskiego. W sezonie 2013/14 trafił do drugoligowego Ruchu Zdzieszowice. 19-latek szybko wywalczył miejsce w podstawowej jedenastce, stając się pierwszym bramkarzem klubu. W rozgrywkach 2017/18 razem z drużyną dotarł do 1/8 finału Pucharu Polski, gdzie jego zespół uległ Legii Warszawa.

Niestety, w ostatnich miesiącach występy Sochackiego zostały przerwane przez chorobę nowotworową. We wtorek Ruch Zdzieszowice przekazał przykrą informację o śmierci swojego zawodnika.

Patryk Sochacki nie żyje

"Zmarł bramkarz Ruchu. Do zdzieszowickiej społeczności kibicowskiej dotarła bardzo smutna informacja. Wieloletnia ostoja bramki Ruchu, Patryk Sochacki, zmarł w wyniku choroby, z jaką się zmagał. Popularny „Socha” był ulubieńcem publiczności. Zawsze skromny z niegasnącym uśmiechem na buzi i nawet jak popełnił gafę, kibice szybko puszczali mu to płazem. Dziękujemy ci Patryk za te wszystkie lata wspaniałej gry w naszych barwach i za to jakim byłeś człowiekiem" - czytamy w komunikacie.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się