Zamknij

Nie żyje 44-letni piłkarz. Meksykański futbol w żałobie

02.12.2022 12:48

Nie żyje Omar Trujillo - poinformowała meksykańska federacja piłkarska. Reprezentant Meksyku zmarł w czwartek w wieku 44 lat. Na razie przyczyna śmierci zawodnika nie jest znana.

znicz
fot. GERARD/REPORTER/East News

Omar Trujillo przygodę z seniorską piłką rozpoczynał w Morelii w 1998 roku. Później był z niej wypożyczany m.in. do Atlasu czy Tigres UANL. Jego ostatnim klubem, w którym występował była Celaya. Profesjonalną karierę zakończył w 2012 roku. Trujillo miał też epizod w kadrze narodowej Meksyku. W barwach narodowych zagrał jedno spotkanie przeciwko Polsce w 2005 roku.

"Łączymy się w smutku, który ogarnia rodzinę i przyjaciół. Spoczywaj w pokoju" - napisała meksykańska federacja na Twitterze"

Według meksykańskich mediów przyczyną śmierci Omara Trujillo  miał być atak serca, którego doznał w czasie rozgrywania meczu piłki nożnej z kolegami w rodzinnej Morelii.

Omar Trujillo nie żyje

"Właśnie zostałem poinformowany, że dzisiaj zmarł mój były partner i wspaniały przyjaciel Omar Trujillo, kapitan Monarcas Morelia i reprezentacji narodowej, smutna wiadomość, spoczywaj w pokoju" - napisał Moises Munoz, z którym grał w jednej drużynie.

Omar Trujillo miał 44 lata.

RadioZET.pl