Smutne wieści z Włoch. Były reprezentant Polski stracił ojca

29.01.2023 12:03

Smutne wieści dochodzą do nas z Włoch. Były reprezentant Polski Thiago Cionek za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał przykre wieści. W wieku 66 lat zmarł jego ojciec Mario. 

Nie żyje ojciec Thiago Cionka
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Thiago Cionek nie jest postacią anonimową w świecie polskiej piłki. W kadrze rozegrał 21 spotkań, a po raz ostatni w reprezentacyjnej koszulce zagrał w 2018 roku. Urodził się w Brazylii, choć jego pradziadkowie byli Polakami.

Cionek deklarował, że gra z orzełkiem na piersi to jego marzenie. W 2011 roku otrzymał polskie obywatelstwo. W działaniach wspierał go jego ojciec Mario, który marzył, by zobaczyć syna w koszulce reprezentacji Polski. Niestety piłkarz w mediach społecznościowych przekazał smutne wieści.

Nie żyje Mario Cionek

"Z wielkim smutkiem zawiadamiam o odejściu mojego ukochanego ojca Mario Cionka. Każdy, kto chce złożyć wyrazy szacunku, jest mile widziany" - napisał na Instagramie Thiago Cionek.

Pod wpisem obrońcy pojawiło się wiele słów wsparcia. Większość z komentarzy jest w języku włoskim, ponieważ to tam znaczną część kariery spędził Cionek. Obecnie jest on zawodnikiem Regginy.

RadioZET.pl