Negocjacje na ostatniej prostej. To będzie nowy asystent Fernando Santosa

08.03.2023 10:59

Grzegorz Mielcarski jest bardzo bliski dołączenia do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski Fernando Santosa. "Negocjacje są na ostatniej prostej" - przekazał Sebastian Staszewski z Interii.

Fernando Santos
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

O współpracy na linii Santos - Mielcarski mówi się już od dłuższego czasu. 51-latek bardzo dobrze zna realia polskiego futbolu, a poza tym biegle włada językiem portugalskim. W latach 1995-1999 grał w barwach FC Porto. Na swoim koncie ma 10 występów w reprezentacji. Ponadto jako piłkarz miał już okazję pracować z Santosem.

"Negocjacje PZPN z Grzegorzem Mielcarskim są na ostatniej prostej. Porozumienie jest blisko, więc szansa na to, że 51-latek jednak dołączy do sztabu Fernando Santosa, jest duża. Piłka - jak słyszę - jest po stronie "Mielcara", który raczej... nie spudłuje" - przekazał Staszewski na Twitterze.

Reprezentacja Polski. Grzegorz Mielcarski w sztabie Fernando Santosa

Zatrudnienie Mielcarskiego jest przede wszystkim inicjatywą samego Santosa. Były selekcjoner reprezentacji Portugalii chciał też współpracować z Łukaszem Piszczkiem, ale ten odrzucił propozycję.

Na ten moment nie wiemy jeszcze, jaką formalnie funkcję pełnić będzie Mielcarski, o ile oczywiście ostatecznie podpisze kontrakt z PZPN. Oficjalne ogłoszenie decyzji spodziewane jest w tym lub kolejnym tygodniu.

Reprezentacja Polski pierwsze spotkanie pod wodzą Santosa rozegra już 24 marca. Wtedy zagra na wyjeździe z Czechami w ramach 1. kolejki eliminacji Euro 2024.

loader

RadioZET.pl/Interia