Znany sędzia poprowadzi mecz Polska - Argentyna. "Duże zaskoczenie"

30.11.2022 01:00

Danny Makkelie poprowadzi mecz Polska - Argentyna w 3. kolejce fazy grupowej mistrzostw świata 2022. To spotkanie zdecyduje o tym, czy biało-czerwoni awansują do kolejnej rundy.

Danny Makkelie
fot. ODD ANDERSEN/AFP/East News

Makkelie podczas tegorocznego mundialu sędziował już hitowe spotkanie pomiędzy Hiszpanią a Niemcami (1:1). Uznawany jest za jednego z najlepszych arbitrów w Europie. W meczu Polska - Argentyna na liniach będą mu pomagać rodacy - Hessel Steegstra i Jan de Vries.

Rzecznik PZPN: To zmiana zasady

"Duże zaskoczenie. Holender Danny Makkelie sędzią meczu Polska - Argentyna. Na liniach pomogą mu rodacy Hessel Steegdtra i Jan De Vries. To zmiana zasady, że meczów drużyn z dwóch różnych konfederacji nie powinni sędziować arbitrzy reprezentujący te same konfederacje" - przekazał na Twitterze rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski.

Po dwóch kolejkach fazy grupowej mundialu w Katarze reprezentacja Polski jest liderem tabeli grupy C i ma punkt przewagi nad Argentyną. Do wyjścia z grupy biało-czerwonym wystarczy remis. Awansować możemy nawet przy porażce. Wtedy jednak korzystnie mu się dla nas ułożyć drugi mecz tej grupy - starcie Meksyku z Arabią Saudyjską.

Mecz Polska - Argentyna na żywo w środę od godziny 20.00.

RadioZET.pl