Profesorska reakcja Marciniaka po zachowaniu Martineza. Tego nie pokazała telewizja

20.12.2022 19:20

Szymon Marciniak zachował zimną krew nie tylko w regulaminowym czasie finału MŚ w Katarze i dogrywki, ale również w trakcie rzutów karnych. Kamery uchwyciły polskiego sędziego i jego reakcję na zachowanie Emiliano Martineza podczas serii "jedenastek".

Martinez i Marciniak

Szymon Marciniak świecił przykładem w finale mistrzostw świata w Katarze pomiędzy Argentyną a Francją, popisując się bezbłędnym prowadzeniem meczu i znakomitym podejmowaniem decyzji. Ostatecznie po 90 minutach i dogrywce spotkanie zakończyło się remisem 3:3 i do wyłonienia zdobywcy Pucharu Świata potrzebne były rzuty karne.

Bez wątpienia bohaterem konkursu jedenastek był argentyński bramkarz Emiliano Martinez, który miał spory wkład w wywalczeniu mistrzowskiego tytułu dla Albicelestes. Niemniej jednak golkiper zespołu z Ameryki Południowej nie był wzorem do naśladowania między słupkami, o czym świadczy sytuacja zarejestrowana przez kamery.

Marciniak zareagował na zachowanie Martineza w finale MŚ [WIDEO]

Na nagraniu, które znalazło się w sieci widzimy, jak po nieudanym strzale Francuzów Martinez zaczął tańczyć z radości, próbując jeszcze bardziej wytrącić rywali z równowagi. W momencie, gdy do piłki podszedł Randal Kolo Muani Argentyńczyk kontynuował swoje psychologiczne zagrywki, co spotkało się z szybką reakcją Szymona Marciniaka, który ukarał bramkarza żółtą kartką.

loader

"Mało kto już pamięta po finale MŚ. Ale w serii rzutów karnych Dibu Martinez otrzymał żółtą kartkę, za swój tradycyjny trash talking. Tutaj skierowany do Kolo Muaniego. Najpierw od >>widziałem Cię<< a potem pokazując, którą stopą obronił jego strzał w dogrywce" - napisano o tej sytuacji na Twitterze.

Ostatecznie Argentyna pokonała Francuzów w rzutach karnych 4:2 i po raz trzeci w swojej historii sięgnęła po Puchar Świata.