Zamknij

Zmiana w kadrze na mundial! Michniewicz zareagował błyskawicznie

13.11.2022 18:04

Kamil Grabara został powołany na mistrzostwa świata w Katarze w miejsce kontuzjowanego Bartłomieja Drągowskiego. Wszystko przez kontuzję, jakiej bramkarz Spezii Calcio doznał w trakcie niedzielnego meczu z Veroną.

Michniewicz, Dragowski
fot. Beata Zawadzka/East News / Jonathan Moscrop/Associated Press/East News

Drągowski opuścił boisko w 43. minucie po tym, jak doznał bardzo poważnej kontuzji stawu skokowego. Uraz ten wykluczył go z gry na mundialu w Katarze. Na reakcję ze strony Czesława Michniewicza nie trzeba było długo czekać. Jeszcze tego samego dnia wieczorem PZPN poinformował, że miejsce Drągowskiego w kadrze zajmie Grabara.

Kamil Grabara w kadrze Polski na mistrzostwa świata

"Bartłomiej Drągowski z powodu kontuzji odniesionej podczas dzisiejszego meczu Spezii nie pojedzie na mundial. Jego miejsce w kadrze zajmie Kamil Grabara" - potwierdził rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski.

Grabara jest jednym z trzech bramkarzy, jakich selekcjoner powołał na MŚ. Oprócz niego w składzie znaleźli się Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski.

Reprezentacja Polski pierwszy mecz na mistrzostwach rozegra 22 listopada, a jej rywalem będzie Meksyk. W kolejnych spotkaniach zmierzy się z Arabią Saudyjską i Argentyną.

RadioZET.pl