Dramat Niemców. Mimo wygranej z Kostaryką odpadli z MŚ w Katarze

01.12.2022 21:58

Reprezentacja Niemiec wygrała po szalonym meczu z Kostaryką 4:2. Mimo efektownego zwycięstwa Niemcy nie zagrają dalej na mistrzostwach świata w Katarze, wszystko przez wynik drugiego meczu tej grupy.

Thomas Muller

Reprezentacja Niemiec musiała wygrać z Kostaryką i liczyć na korzystny wynik w meczu Hiszpania - Japonia. Niemcy z problemami, ale wygrali swój trzeci mecz, jednak w drugim spotkaniu Japonia niespodziewanie pokonała Hiszpanów, co sprawiło, że Niemcy odpadli z mistrzostw świata w Katarze.

W pierwszej połowie przewaga Niemiec była aż nadto widoczna. Dobra gra przyniosła efekt już po 10 minutach. Wtedy to wynik meczu otworzył Serge Gnabry. Skrzydłowy otrzymał kapitalne podanie od Davida Rauma i strzałem główką wpisał się na listę strzelców. Do przerwy było 1:0.

Niemcy wygrywają z Kostaryką

W drugiej połowie do głosu doszli Kostarykanie. W 58. minucie w kombinacyjnej akcji zaskoczyli swoich rywali i zdobyli gola. Dośrodkowanie Joela Campbella najpierw chciał zamienić na bramkę Keysher Fuller, jednak jego strzał obronił Manuel Neuer. Piłka jednak odbiła się od bramkarza i spadła pod nogi Yelstina Tejedy, który doprowadził do wyrównania.

Dwanaście minut później cała Kostaryka zszokowała świata, strzelając drugą bramkę. Kostarykanie wykorzystali stały fragment gry i zamieszanie w polu karnym. Juan Vargas upadając nabił piłką Neuera, a ten niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki.

Mimo wygranej Niemcy odpadają z mundialu

Radość piłkarzy z Ameryki Środkowej trwała tylko trzy minuty. Zmiennik Kai Havertz wykorzystał niefrasobliwość w obronie rywali i pięknym lobem pokonała Keylora Navasa. W 85. minucie napastnik zdobył swoją drugą bramkę, po kapitalnym dośrodkowaniu Serge'a Gnabry'ego.

Cztery minuty po trzeciej bramce Niemcy dobili Kostarykę. Wprowadzony w drugiej połowie Niclas Fullkrug strzałem z najbliższej odległości ustalił wynik meczu. Początkowo sędzia wskazał na pozycję spaloną, jednak po konsultacji z systemem VAR gol został uznany.

Ostatecznie po końcowym gwizdku Niemcy mogli być zadowoleni z wygranej, jednak nie ze swojego losu na MŚ 2022. Wygrana Japonii w drugim meczu oznaczała, że nasi wschodni sąsiedzi zakończyli mundial na fazie grupowej.