Obserwuj w Google News

Wyciekło nagranie z szatni Francji. Tak do kolegów mówił Mbappe

1 min. czytania
21.12.2022 11:52
Zareaguj Reakcja

Do sieci wyciekło nagranie z szatni reprezentacji Francji w przerwie finału mistrzostw świata z Argentyną. Uwagę zwraca przemowa Kyliana Mbappe, który motywował swoich kolegów, jak na lidera drużyny przystało. - Takie coś jest raz na cztery lata - krzyczał.

przemowa Mbappe w szatni
fot. Li Ming/Xinhua News/East News/Twitter

Reprezentacja Francji do przerwy przegrywała 0:2 po golach Lionela Messiego i Angela Di Marii. - Chłopaki, to finał mistrzostw świata, mecz życia. Nie można grać gorzej. Wracamy na boisko i robimy to. Strzelili nam dwie bramki, teraz my strzelimy dwie im. Hej chłopaki, takie coś jest raz na cztery lata! - mówi w szatni Mbappe, cytowany przez portal Trójkolorowa Piłka na Twitterze.

Przemowa Mbappe w szatni w przerwie meczu Francja - Argentyna

Po zmianie stron za odrabianie strat wziął się sam napastnik Paris Saint-Germain. Dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i tym samym doprowadził do dogrywki. W niej dołożył kolejną bramkę. Przy wyniku 3:3 prowadzący to spotkanie Szymon Marciniak zarządził rzuty karne. W nich lepsi okazali się Argentyńczycy i to oni sięgnęli po tytuł mistrzów świata. Mbappe zakończył turniej z ośmioma golami na koncie, co dało mu tytuł króla strzelców.

Redakcja poleca

Sam zawodnik był po finale mocno niepocieszony i trudno się temu dziwić. W wieku 23 lat mógł drugi raz z rzędu wznieść Puchar Świata. Na kolejną szansę będzie musiał poczekać do 2026 roku, kiedy to mundial odbędzie się w Ameryce Północnej.

RadioZET.pl