Zamknij

Piękne słowa Wojciecha Szczęsnego po porażce. Ważna lekcja dla jego syna

05.12.2022 14:04

Wojciech Szczęsny był najlepszym polskim piłkarzem w trakcie mistrzostw świata w Katarze. Po odpadnięciu z Francją 1:3 w 1/8 finału bramkarz biało-czerwonych zamieścił wzruszający wpis. Zdradził również, że ta porażka może być lekcją dla jego syna Liama.

Wojciech Szczęsny z rodziną
fot. Wojciech Szczęsny/Instagram

Wojciech Szczęsny w meczach z Arabią Saudyjską i Argentyną w fazie grupowej MŚ 2022 w Katarze obronił rzuty karne, a w wielu innych sytuacjach zachowywał spokój i odbijał uderzenia rywali. Należał do najlepszych bramkarzy turnieju, ale nawet jego postawa nie uchroniła reprezentacji Polski przed porażką w 1/8 finału z broniącą tytułu Francją. Gra biało-czerwonych wyglądała bardzo dobrze, ale zabrakło wykończenia.

- Były dobre momenty, po których wyprowadzaliśmy groźne akcje i utrzymywaliśmy piłkę na połowie przeciwnika. Może nie było ich zbyt wiele, ale mieliśmy kilka świetnych momentów, które mogły zakończyć się bramką. Bardzo żałuję tego strzału Piotr Zielińskiego i dobitki, bo to była nasza najlepsza okazja. To wszystko toczyło się przy stanie 0:0 - mówił selekcjoner Czesław Michniewicz.

Szczęsny po zakończeniu MŚ. Wzruszająco o Liamie

Porażka z "Trójkolorowymi" oznaczała pożegnanie z turniejem. Piłkarze w mediach społecznościowych opublikowali okazjonalne wpisy, a jeden z najbardziej wzruszających należy do Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz Juventusu po odpadnięciu z mundialu przytulił płaczącego syna Liama. Na Instagramie również o nim wspomniał.

"Skończyły się dla nas te Mistrzostwa Świata. Te, na które czekałem, te, na które pracowałem, te, o których marzyłem. I chociaż ambicja kazała zrobić coś więcej, to wracam do domu dumny z naszej drużyny! - napisał Szczęsny. "Dziękuje bardzo wszystkim kibicom za wsparcie w tym wyjątkowym okresie. Tym ze stadionu, tym zza telewizora, ale przede wszystkim Marinie [żona piłkarza - red.] i swojemu synkowi Liamowi, który dzisiaj zrozumiał, że można przegrać z dumą i honorem! Głowa do góry, zaczynamy walkę o EURO2024!" - dodał.

Reprezentacja Polski zakończyła MŚ 2022 w Katarze z bilansem 1-1-2. Po remisie z Meksykiem 0:0 przyszła wygrana z Arabią Saudyjską 2:0. Mimo porażki z Argentyną 0:2 po raz pierwszy od 1986 roku udało się wyjść z grupy. W 1/8 finału czekała broniąca tytułu Francji i tu również przeszkoda okazała się zbyt trudna (1:3).

loader

RadioZET.pl/Instagram