Zamknij

Wbiegł na boisko z tęczową flagą. Tego nie pokazały kamery

29.11.2022 09:28

W trakcie meczu 2. kolejki mistrzostw świata pomiędzy Portugalią a Urugwajem (2:0) na murawę wbiegł jeden z kibiców. Mężczyzna trzymał w dłoni tęczową flagę, co z pewnością nie spodobało się Katarczykom.

Portugalia - Urugwaj
fot. ODD ANDERSEN/AFP/East News

Organizatorzy mundialu do spółki z FIFĄ robią wszystko, aby w Katarze nie promować ideologii LGBT. Kapitanom zakazały noszenia tęczowych opasek. FIFA zagroziła nawet, że będzie za to karać żółtymi kartkami.

Kibica, który wbiegł na boisko w trakcie starcia Portugalii z Urugwajem, nie udało się jednak zatrzymać. Ten miał ze sobą nie tylko tęczową flagę. Przekaz zawierała też jego koszulka. Z jednej strony napisane miał "Save Ukraine", z drugiej natomiast "Respect for Iranian Woman". Telewizyjne kamery robiły wszystko, by nie pokazać biegającego po murawie mężczyzny. To się jednak nie udało. Do sieci trafiło też mnóstwo zdjęć, które szybko rozprzestrzeniły się po mediach społecznościowych.

Mundial 2022. Kibic z tęczową flagą na murawie

Na ten moment, nie wiemy, jaka kara może spotkać go za to zachowanie.

Portugalia w poniedziałek pokonała Urugwaj 2:0 i dzięki temu zapewniła sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata. W środę o wyjście z grupy powalczą biało-czerwoni. Mecz Polska - Argentyna na żywo od godziny 20.00.

RadioZET.pl