Tunezja - Australia: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz MŚ w Katarze?

26.11.2022 09:34

Mecz Tunezja - Australia na żywo w tv i online. W pierwszej kolejce MŚ 2022 lepiej zaprezentowała się ekipa z Afryki, która zdobyła punkt w konfrontacji z Danią. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć transmisję spotkania Tunezja - Australia.

Ellys Skhiri

Reprezentacja Tunezji bardzo dobrze zaprezentowała się na tle półfinalistów mistrzostw Europy, drużyny Danii. Afrykanie wypracowali sobie kilka dogodnych sytuacji i tylko postawa w bramce Kaspra Schmeichela pozbawiła ich zwycięstwa. Oczywiście sami też dali dojść przeciwnikom do dobrych okazji, dlatego bezbramkowy rezultat był zasłużony.

- Jesteśmy w trudnej grupie i mamy punkt. To da nam energię na kolejne spotkanie - ocenił szkoleniowiec przedstawiciela afrykańskiego futbolu Jalel Kadri. W drugiej kolejce MŚ 2022 poprzeczka powinna nieco spaść, bo po drugiej stronie boiska stanie rozbita przez Francję 1:4 Australia.

Tunezja - Australia: gdzie mecz mundialu 2022?

Przyjezdni z antypodów sprawili niespodziankę, gdy w 9. minucie wyszli na prowadzenie w rywalizacji z mistrzami świata. Jeszcze przed przerwą "Trójkolorowi" opanowali sytuację, a po zmianie stron dopełnili formalności. Dubletem popisał się Olivier Giroud.

Po losowaniu mówiło się, że europejskie drużyny z grupy D będą nie do doścignięcia dla pozostałych dwóch ekip. Tunezja i Australia miały walczyć o 3. pozycję, natomiast po inauguracji mundialu i korzystnym rezultacie ze Skandynawami nadzieje drużyny z Afryki na promocję do fazy pucharowej wzrosły. Ewentualna wygrana z podopiecznymi Grahama Arnolda jeszcze bardziej przybliżyłaby ich do tego celu. Australijczycy nie zamierzają jednak wyjechać z Kataru bez zdobyczy i z pewnością czują, że w konfrontacji z Tunezją mają większe szanse na triumf niż w późniejszym meczu z Danią.

Tunezja - Australia: transmisja MŚ 2022

Mecz Tunezja - Australia w grupie D MŚ 2022 odbędzie się w sobotę 26 listopada o godz. 11. Transmisja TV w TVP 2 oraz online na stronie sport.tvp.pl.