Zamknij

Zgrzyt w kadrze Portugalii. Trener skrytykował zachowanie Cristiano Ronaldo

05.12.2022 18:02

Trener reprezentacji Portugalii przyznał, że jest bardzo niezadowolony z zachowania Cristiano Ronaldo w ostatnim meczu na mundialu. Były zawodnik Manchesteru United nerwowo zareagował na zmianę: przeklinał, a do tego zaczął prowokować rywala.

Trener skrytykował zachowanie Cristiano Ronaldo. Zgrzyt w kadrze Portugalii
fot. GLYN KIRK/AFP/East News

Cristiano Ronaldo po meczu stwierdził, że przekleństwa były skierowane do jednego z piłkarzy Korei Południowej, który podszedł do niego i zaczął go pospieszać. Portugalskie media pokazały później nagrania, które dowodzą, że gwiazdor kadry przeklinał z powodu zmiany, a nie zachowania rywala.

W poniedziałek o całej sytuacji opowiedział Fernando Santos. Na konferencji prasowej przed spotkaniem ze Szwajcarią trener Portugalii stwierdził, że zachowanie Ronaldo bardzo mu się nie podobało. - Sprawa została załatwiona za zamkniętymi drzwiami. Już jest po wszystkim, to koniec historii. Teraz myślimy tylko o meczu i wszyscy są w pełni skupieni. Ale sytuacja bardzo mi się nie podobała – powtórzył Santos.

Dziennikarze zapytali też, czy w związku z tą sytuacją Ronaldo pozostanie kapitanem Portugalii. - Nie czytam artykułów tego typu. Mam trzy dni na przygotowanie drużyny do meczu. Skupiam się na czym innym – odparł Santos.

Portugalia zagra ze Szwajcarią w 1/8 finału. "To dobrze zorganizowana drużyna" 

Portugalia w 1/8 finału zagra ze Szwajcarią. Mecz odbędzie się we wtorek o godz. 20. -Już wcześniej z nimi graliśmy, więc wiemy, że to będzie trudne spotkanie. Są dobrze zorganizowani, mają wielu jakościowych piłkarzy – chwalił rywala Fernando Santos.

Portugalia ostatnio mierzyła się ze Szwajcarią w Lidze Narodów. Drużyna kierowana przez Santosa w pierwszym meczu wygrała 4:0, a drugie spotkanie przegrała 1:0.

loader

RadioZET.pl/PAB