Zamknij

Nowy najpopularniejszy post w historii Instagrama! Rekord pobił Lionel Messi

20.12.2022 10:37

Zdjęcia, które Lionel Messi opublikował na swoim koncie tuż po finale mundialu, pobiły rekord polubień na Instagramie. Do tej pory najwięcej „serduszek” zgromadziło…jajko, a wcześniej fotografia amerykańskiej celebrytki Kylie Jenner.

To nowy rekord Instagrama.  Messi zdobył najwięcej serduszek w historii
fot. ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/AFP/East News

W rekordowym poście widać Lionela Messiego, który trzyma puchar świata, a także radość Argentyńczyków na boisku i celebrację po finale mundialu. Do tej pory, zdjęcia udostępnione przez nowego mistrza świata dostały 55,9 miliona serduszek i pobiły rekord ustanowiony przez...jajko.

21 stycznia 2019 roku konto „world record egg” wrzuciło zdjęcie jajka, pod którym dodano podpis: „Ustalmy rekord najczęściej ‘polubionego' zdjęcia na Instagramie. Rekord, który należy do Kylie Jenner, wynosi 18 milionów”. Inicjatywa zakończyła się sukcesem, bo jajko dostało 55,9 miliona serduszek. Rekord przetrwał prawie 4 lata, ale został pobity przez zdjęcie Lionela Messiego trzymającego puchar świata.

„Mistrzowie świata! Tyle razy o tym marzyłem, tak bardzo tego chciałem, nie mogę w to uwierzyć... Po raz kolejny udowodniliśmy, że my Argentyńczycy, kiedy walczymy razem i jesteśmy zjednoczeni osiągamy to, co sobie postawimy […]. Udało się! Dalej Argentyno k***a! Do zobaczenia wkrótce” – napisał Messi w poście.

Zdjęcie Messiego pobiło rekord polubień na Instagramie 

Messi, który zapowiedział, że nie zagra więcej na mundialu, zakończył rywalizację na mistrzostwach jako rekordzista wszech czasów. Argentyńczyk zagrał łącznie na 26 meczach turniejowych tej rangi, dzięki czemu wyprzedził Lothara Matthausa, mającego na koncie 25 meczów MŚ. 

Messi po zdobyciu pucharu świata w Katarze zgromadził już wszystkie najważniejsze trofea reprezentacyjne -  wygraną na mundialu, Copa America i igrzyskach olimpijskich. Po finale kapitan Albicelestes ogłosił, że nie kończy kariery w kadrze i chce rozegrać kilka meczów jako nowy mistrz świata. 

loader

RadioZET.pl/PAB