Zamknij

Tak wygląda droga Polaków do finału MŚ 2022. Z kim mogą dalej zagrać?

01.12.2022 08:01

Reprezentacja Polski dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu od Meksyku awansowała do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze. W 1/8 finału rywalem biało-czerwonych będą obrońcy tytułu Francuzi. Na kogo przy potencjalnej wygranej z Trójkolorowymi mogą trafić podopieczni Czesława Michniewicza w ćwierćfinale? Z pewnością żarty się skończyły i Polacy mogą grać z trudnymi przeciwnikami. Poznaj drabinkę fazy pucharowej dla reprezentacji Polski MŚ w Katarze.

polscy piłkarze
fot. Foto Olimpik/REPORTER/East News

Polscy piłkarze w czasie fazy grupowej na mundialu w Katarze zdobyli w sumie cztery punkty i z drugiego miejsca wywalczyli przepustkę do 1/8 finału. Biało-czerwoni zdobyli "oczko" po bezbramkowym remisie z Meksykiem i później zanotowali komplet punktów po zwycięstwie z Arabią Saudyjską 2:0. Mimo porażki z Argentyną 0:2 biało-czerwonych uratowała... Arabia Saudyjska, która dzielnie przetrwała napór Meksyku i w doliczonym czasie gry zdobyła gola na 1:2, zapewniając nam pozycję wicelidera na koniec pierwszego etapu turnieju.

Mundial 2022 Na kogo mogą trafić Polacy dalej? [Drabinka]

Zaraz po awansie polscy piłkarze wiedzieli, że ich rywalem w 1/8 finału będzie reprezentacja Francji. Nie ma co się oszukiwać, że to aktualni mistrzowie świata będą głównym faworytem nie tylko do gry w ćwierćfinale, ale i do końcowego triumfu na tej imprezie. Na tę chwilę poznaliśmy cztery pary 1/8 finału, ale łącznie dziesięć zespołów jest pewnych udziału w fazie pucharowej. Poza Polską i Francją w grze pozostała Holandia, USA, Argentyna, Australia, ale także i Anglia, Senegal, a także Brazylia i Portugalia, które jeszcze nie rozegrały ostatnich meczów w grupie.

Drabinka MŚ 2022: Pary 1/8 finału

  • Holandia - USA
  • Argentyna - Australia
  • Anglia - Senegal
  • Francja - Polska

Już teraz wiemy, że zwycięzca z naszego spotkania z Trójkolorowymi zmierzy się w ćwierćfinale z lepszym z pary Anglia - Senegal. A co jeśli byśmy awansowali do półfinału ? Tam naszym ewentualnym przeciwnikiem będzie jedna z reprezentacji z grup E, F, G, H, w których znajdują się wspomniani już wcześniej Brazylijczycy i Portugalczycy, ale także i Hiszpanie czy Chorwaci.

loader

Gdyby Polska awansowała do 1/4 finału, wróciłaby do grona ośmiu najlepszych ekip świata po 40 latach, a na dalszej przeszkodzie mogliby trafić na wicemistrzów Europy. Jednak zanim do tego dojdzie, trzeba przejść mistrzów globu.

RadioZET.pl