"Szymon Marciniak? Naprawdę dobrze". Gwiazdor pochwalił polskiego sędziego

18.12.2022 19:04

Szymon Marciniak i jego ekipa doczekali się pochwał za występ w finale MŚ jeszcze w trakcie trwania meczu. Pracę Polaka docenił m.in. Claudio Marchisio, wielokrotny reprezentant Włoch i wicemistrz Europy z 2012 roku.

"Szymon Marciniak? Naprawdę dobrze". Claudio Marchisio pochwalił Polaka

Szymon Marciniak bardzo dobrze” – tak brzmiał krótki wpis, który umieścił na Twitterze Claudio Marchisio, wicemistrz Europy z Włochami z 2012 roku i wieloletni zawodnik Juventusu. Polski arbiter pewnie prowadził finał MŚ. Marciniak podyktował trzy rzuty karne, pokazał 7 żółtych kartek, ale pomimo tego przez całe spotkanie brakowało kontrowersji z jego udziałem.

"Najlepszy sędzia turnieju", "Prowadzi spotkanie inaczej niż sędziowie - inspektorzy" - tak brzmiały odpowiedzi na wpis Marchisio.

Marciniak nie tylko świetnie rozstrzygnął kwestie karnych, ale był też w stanie ukarać Marcosa Thurama żółtą kartką, gdy ten symulował faul w polu karnym.

Argentyna - Francja. Rozstrzygnęły rzuty karne

Finał MŚ był niezwykle emocjonujący. Choć Argentyna prowadziła 2:0 do 79. minuty, Kylian Mbappe dwukrotnie pokonał Emiliano Martineza, dzięki czemu Francuzi mogli zagrać w dogrywce. W trakcie tych 30 minut gola zdobył jeszcze Lionel Messi, ale ponownie odpowiedział mu genialny Francuz. W rzutach karnych lepsi byli Argentyńczycy (4:2) i to oni zostali nowymi mistrzami świata.