Szpakowski odebrał specjalną nagrodę. Wręczył mu ją sam Ronaldo

29.11.2022 12:34

Dariusz Szpakowski odebrał specjalną nagrodę podczas gali "Journalists on the podium" w Katarze. Dziennikarz TVP Sport został uhonorowany za pracę przy swoim już 12. mundialu. Nagrodę wręczył mu Ronaldo, legendarny napastnik reprezentacji Brazylii.

Dariusz Szpakowski, Ronaldo
fot. Twitter

"Journalists on the podium" to uroczystość organizowana przez AIPS (Międzynarodowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej). Podczas wtorkowej ceremonii w Katarze honorowani byli dziennikarze i fotoreporterzy, którzy w trakcie swoich karier pracowali przy ośmiu lub więcej mundialach. W tym zakresie wyróżniał się nie kto inny jak Szpakowski, dla którego mistrzostwa świata w Katarze są już dwunastym mundialem, który relacjonuje.

Rekordzista pracował przy 17 mundialach

Dziennikarzowi TVP Sport i tak daleko jednak do lidera. Tym jest 88-letni Argentyńczyk Enri Macaya, który pracował aż przy 17 różnych edycjach mistrzostw świata. 16 mundiali na koncie ma Niemiec Hartmut Scherzer, a 15 Urugwajczyk Jorge Da Silveira.

- To inicjatywa, która docenia pracę tego zawodu, a także celebruje jego niezależność, która jest filarem dziennikarstwa - mówił Gianni Merlo, prezes AIPS.

Jeśli chodzi o Szpakowskiego, to jak sam zapowiedział, mundial w Katarze będzie jego ostatnim. Zgodnie z niepotwierdzonymi jeszcze informacjami zwieńczeniem jego wspaniałej kariery ma być fakt, że to właśnie on skomentuje finał tegorocznego mundialu.

RadioZET.pl