Zamknij

Szok w Katarze. "Polska, biało-czerwoni" na ceremonii otwarcia mundialu

20.11.2022 16:43

"Polska, biało-czerwoni" mogliśmy usłyszeć podczas ceremonii otwarcia mistrzostw świata 2022. To ukłon Katarczyków w stronę reprezentacji Polski. Jak poradzili sobie z naszą przyśpiewką?

ceremonia otwarcia mundialu
fot. PAP/EPA

Ceremonia otwarcia mundialu w Katarze pełna była bardzo bogata, jeśli chodzi o część artystyczną. Jednym z jej elementów, na który warto zwrócić uwagę, był ten poświęcony naszej reprezentacji. "Polska, biało-czerwoni" - śpiewali artyści. Swoje przyśpiewki usłyszały też pozostałe reprezentacje, uczestniczące w tegorocznych mistrzostwach świata.

Ceremonia otwarcia mistrzostw świata i "Polska, biało-czerwoni"

Oprócz tego organizatorzy zafundowali kibicom piosenki z ostatnich mistrzostw świata. Zaprezentowali też maskotki poprzednich mundiali. Na sam koniec na scenie pojawił się Jungkook, który zaprezentował utwór "Dreamers". To oficjalna piosenka tegorocznego mundialu. Wszystko zwieńczył tradycyjny pokaz fajerwerków.

Ceremonia poprzedziła mecz otwarcia mistrzostw świata. Mecz Katar - Ekwador zakończył się porażką gospodarzy 0:2.

Biało-czerwoni wejdą do gry we wtorek. Mecz Polska - Meksyk zaplanowano na godzinę 17.00. Potem kadra Czesława Michniewicza zmierzy się jeszcze z Arabią Saudyjską i Argentyną.

RadioZET.pl