Zamknij

Sondaż IBRiS dla Radio ZET. Kibice wydali jasną opinię nt. Michniewicza

05.12.2022 10:24

Czesław Michniewicz powinien pozostać na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Za przedłużeniem kontraktu z trenerem opowiedziało się 41,4 procent ankietowanych. Tylko 28,9 procent było przeciwnego zdania.

Czesław Michniewicz
fot. Xiao Yijiu/Xinhua News/East News

Na pytanie: "Czy Pana/Pani zdaniem po mundialu Czesław Michniewicz powinien pozostać na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski?", 18,3 proc. badanych przez IBRiS na zlecenie Radia ZET udzieliło odpowiedzi „zdecydowanie tak”. „Raczej tak” – 23,1 proc. Odejścia Michniewicza ze stanowiska "zdecydowanie" chciałoby 21,3 proc. respondentów, a 7,6 proc. jest "raczej" za takim rozwiązaniem. 29,7 proc. nie wyraziło zdania na ten temat.

Mężczyźni stanowią procentowo największą grupę, która jest za pozostaniem Michniewicza w roli selekcjonera – 46 proc. ankietowanych. Wśród kobiet odsetek ten stanowi 38 proc.  Z kolei większość kobiet chciałaby, żeby Czesław Michniewicz przestał być selekcjonerem biało-czerwonych (53 proc.). Za takim rozwiązaniem jest 48 proc. mężczyzn. Odpowiedzi „Nie wiem, trudno powiedzieć” udzieliło 35 proc. kobiet i 23 proc. mężczyzn.

MŚ 2022: Polska przegrała z Francją

Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych na zlecenie Radia ZET przeprowadzono metodą CATI 02-03.12.2022 r., czyli przed meczem Polska - Francja. Przeciwko obrońcom tytułu biało-czerwoni pokazali dobry, ofensywny, odważny futbol, ale nieskutecznych. Zabrakło wykorzystania stwarzanych okazji i większej czujności w obronie. W rezultacie podopieczni Czesława Michniewicza przegrali 1:3 i na 1/8 finału zakończyli swój udział w MŚ 2022 w Katarze.

loader

RadioZET.pl