Zamknij

Peszko zmienił się nie do poznania. Musiał to zrobić po awansie Polaków

01.12.2022 11:25

Sławomir Peszko przed meczem Polska - Argentyna w MŚ 2022 w Katarze zapowiedział, że w przypadku awansu biało-czerwonych do 1/8 finału zgoli się na łyso. Jak obiecał, tak zrobił. Efekty przemiany przedstawił w mediach społecznościowych.

Sławomir Peszko
fot. Sebastian Staszewski/Twitter/screen

- Szybki challenge dla wszystkich sympatyków reprezentacji Polski. Jeśli dziś awansujemy, ścinam włosy do zera. Kto się dołącza do mnie? - mówił Sławomir Peszko na nagraniu opublikowanym na kilka godzin przed meczem Polska - Argentyna w MŚ 2022 w Katarze. Biało-czerwoni mimo porażki 0:2 zapewnili sobie promocję do fazy pucharowej mundialu w Katarze. W niej zagrają z broniącą tytułu Francją.

44-krotny kadrowicz, przyjaciel Roberta Lewandowskiego, z trybun śledził poczynania podopiecznych Czesława Michniewicza. Podobnie jak miliony kibiców w kraju do końca nie mógł być pewny awansu, gdyż przy porażce ważny jeszcze był rezultat w równolegle rozgrywanym meczu Arabia Saudyjska - Meksyk. W pewnym momencie trzeba było nawet liczyć kartki, a w tej statystyce lepsi byli Polacy. Ostatecznie ekipa z Ameryki Północnej wygrała, ale tylko 1:2 i zanotowała gorszy bilans bramek od naszego zespołu. Efekt? Peszko musiał zrealizować swoją obietnicę.

Peszko ogolił się na łyso - wideo

- Panowie, stop, nie wracam do kadry, dopóki nie odrosną, nie wracam. Ale zrobiłem to, co powiedziałem - mówił Peszko po wyjściu z zakładu fryzjerskiego. "Zadanie wykonane" - dodał.

Reprezentacja Polski po raz pierwszy od 1986 roku wyszła z grupy na mundialu. W 1/8 finału przeciwnikiem biało-czerwonych będzie naszpikowana gwiazdami Francja, która w Katarze broni tytułu.

- Tam jest szybkość z przodu, więc będzie dużo miejsca, żeby stworzyć zagrożenie pod bramką rywala. To też przeciwnik z najwyższej półki, ale na tym etapie nie wyobrażaliśmy sobie innego. Na pewno są to faworyci, ale będziemy walczyć, żeby sprawić niespodziankę - ocenił Grzegorz Krychowiak, który pierwsze lata swojej kariery spędził nad Sekwaną. Spotkanie Polska - Francja odbędzie się w niedzielę.

loader

RadioZET.pl/PAP