Sensacyjna porażka mistrzów świata, Francuzi dali się ograć Tunezji

30.11.2022 18:00

Sensacyjna porażka Francuzów na koniec fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Obrońcy tytułu przegrali z Tunezją 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w drugiej połowie Khazri.

Tunezja - Francja

Francuzi na kolejkę przed końcem fazy grupowej mieli zapewniony awans do 1/8 finału, dlatego do spotkania z Tunezją przystąpili bez swoich największych gwiazd. Starcie na ławce rezerwowych rozpoczęli m.in. Kylian Mbappe, Antoine Griezmann, czy Hugo Lloris.

Mistrzowie świata zaczęli mecz niezwykle nerwowo, pozwalając Tunezyjczykom na częstsze utrzymywanie się przy piłce. Orły Kartaginy już w 8. minucie wysłały poważne ostrzeżenie Trójkolorowym. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ghandri umieścił piłkę w siatce po fantastycznym uderzeniu. Ostatecznie gol został anulowany przez VAR.

Mimo to Tunezyjczycy bez żadnego szacunku narzucili Francji swój styl gry, ale brakowało im jednak skuteczności. Po pół godziny gry Francuzi ustabilizowali swoją grę, ale jednak nie byli pewni w obronie. Jednocześnie obrońcy tytułu nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywali, a ich bierność spotkała się z gwizdami na trybunach. Finalnie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Szalona końcówka, Tunezja pokonała Francję

Po zmianie stron Tunezyjczycy w końcu dopięli swego i w 58. minucie otworzyli wynik spotkania. Khazri przebiegł kilkanaście metrów i oddał sprytny strzał na linii pola karnego, pokonując Mandandę.
Didier Deschamps od razu zareagował wpuszczając na boisko Mbappe, Rabiota, czy Griezmanna. Tunezyjczycy zaczęli bronić się coraz głębiej, nie szukając już żadnej gry, tylko wybijając piłkę z dala od własnej bramki.

W ostatniej akcji meczowej Antoine Griezmann oddał precyzyjny strzał z woleja, pakując futbolówkę do siatki. Z początku wydawało się, że Francuzi uratowali remis, ale sędzia został wezwany do monitora. Okazało się, że wcześniej na spalonym złapany został Kolo Muani, więc gol został anulowany. Finalnie Tunezja wygrała z Francją 1:0, ale było to pyrrusowe zwycięstwo, ponieważ w drugim spotkaniu Australia pokonała Danię i to ona wywalczyła awans do 1/8 finału MŚ.

Tunezja - Francja 1:0 (0:0).

Bramka: Wahbi Khazri (58).