Zamknij

Szef TVP Sport podał oglądalność meczu z Arabią Saudyjską. Padł rekord internetu

28.11.2022 10:57

Mecz Polska – Arabia Saudyjska oglądało łącznie 12,5 miliona widzów – poinformował szef TVP Sport Marek Szkolnikowski. To o milion osób więcej, niż wynosiła publika, którą przed telewizory i komputery przyciągnęło spotkanie z Meksykiem.

Rekordowa oglądalność meczu Polski z Arabią Saudyjską. Historyczny wynik
fot. PAP/EPA/Ronald Wittek

Mecz Polska – Arabia zgromadził 12,5 mln skumulowanej widowni, w tym absolutny rekord polskiego internetu (1,6mln) oraz najwyższa w historii widownia w 4K (ponad pół miliona) – napisał na Twitterze szef TVP Sport Marek Szkolnikowski.

Dla porównania – spotkanie Polski z Meksykiem w samej sieci śledziło 1,35 miliona kibiców, co było wówczas rekordem internetu, a łączna liczba oglądających wynosiła ponad 11,5 miliona.

 Największą oglądalność w historii zanotował mecz 1/4 finału mistrzostw Europy 2016, w którym reprezentacja Polski przegrała z Portugalią po rzutach karnych. Spotkanie transmitowane w TVP 1 i Polsacie oglądało łącznie blisko 16 milionów Polaków.

Mecz o awans. Polska zagra z Argentyną

Kolejny rekord może paść już w tę środę. Polacy grają o godz. 20 z Argentyną o awans do 1/8 finału MŚ. Polscy piłkarze ostatni raz zakwalifikowali się do tej fazy mundialu w 1986 roku podczas turnieju w Meksyku i stoją przed szansą na powtórzenie tego osiągnięcia po 36 latach.

loader

RadioZET.pl/TVP Sport