Obserwuj w Google News

Rekordowa oglądalność meczu Polska - Meksyk. "Najwyższy wynik w historii"

1 min. czytania
23.11.2022 12:01
Zareaguj Reakcja

Mecz Polska - Meksyk zebrał rekordową oglądalność w internecie. W samej sieci mecz śledziło 1,35 miliona kibiców! - To najwyższy wynik w historii - poinformował dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

mecz Polska - Meksyk
fot. PAP/EPA

- Ponad 11,5 mln widzów oglądało mecz Polska - Meksyk, w tym 1,35 mln w sieci. To najwyższy wynik w historii internetu w Polsce. Nie uniknęliśmy chwilowych problemów, ale to wyzwanie, z jakim nikt nigdy wcześniej się nie mierzył. Zależy mi na każdym z Was, zrobimy wszystko, żeby było top! - przekazał Szkolnikowski.

Dla porównania najchętniej oglądanym wydarzeniem sportowym w Polsce był mecz 1/4 finału mistrzostw Europy 2016, w którym reprezentacja Polski grała z Portugalią. Spotkanie transmitowane w TVP 1 i Polsacie oglądało łącznie blisko 16 milionów Polaków. Biało-czerwoni przegrali wtedy po rzutach karnych. Portugalia awansowała do samego finału, a w nim pokonała Francję i została mistrzem Europy.

Redakcja poleca

Reprezentacja Polski w mistrzostwach świata 2022

Polacy na start mundialu tylko zremisowali z Meksykiem 0:0. Kadra Czesława Michniewicza mogła wygrać, ale Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego. W drugim spotkaniu naszej grupy Arabia Saudyjska sensacyjnie ograła Argentynę 2:1. Reprezentacja Polski już w sobotę o godzinie 14.00 zmierzy się z Arabią. Mecz Polska - Argentyna zaplanowano na 30 listopada.

RadioZET.pl