Zamknij

Tak piłkarze zareagowali na obietnicę premii. Dziennikarz ujawnia szczegóły

06.12.2022 12:18

- To jest wstyd. My nie możemy wziąć takich pieniędzy w obecnych okolicznościach - mieli powiedzieć piłkarze, którzy usłyszeli rządową propozycję wielomilionowej premii za awans do 1/8 finału MŚ 2022 w Katarze. Ich reakcję ujawnił dziennikarz Łukasz Wiśniowski w programie "Foot Truck".

Robert Lewandowski
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Premier Mateusz Morawiecki obiecał premie piłkarzom reprezentacji Polski za wyjście z grupy w trakcie MŚ 2022 w Katarze - informował w poniedziałek portal Wirtualna Polska Sportowe Fakty. Rzecznik rządu Piotr Mueller tłumaczył później, po fali krytyki, że te pieniądze nie trafią bezpośrednio do piłkarzy i sztabu szkoleniowego, lecz zostaną przeznaczone na fundusz szkoleniowy. Chodziło o kwoty rzędu 30 milionów złotych.

Łukasz Wiśniowski, były pracownik Polskiego Związku Piłki Nożnej, potwierdził jednak w programie "Foot Truck", że taka obietnica w istocie padła na spotkaniu z kadrowiczami. Ciekawa jest jednak reakcja samych zainteresowanych. Dziennikarz ujawnił, że zawodnicy nie byli zachwyceni słowami premiera.

Premier dla reprezentacji. Reakcja piłkarzy

- Jak już jednak te kwoty padły, to piłkarze stwierdzili: "To jest wstyd. My nie możemy wziąć takich pieniędzy w obecnych okolicznościach". I było to jeszcze przed mundialem. Teraz czytamy już oświadczenia rzecznika rządu, w którym wszystko wygląda inaczej. Mnie to osobiście obrzydza i cieszę się, że nie muszę brać w tym udziału. Piłkarze też nie czuli i nie czują się dobrze. Jedynym pomysłem jest oddanie wszystkiego na cele charytatywne - zdradził Wiśniowski.

Od chwili powrotu reprezentacji Polski z udanego mundialu, w którym po raz pierwszy od 1986 roku udało się wyjść z grupy, więcej mówi się o relacjach międzyludzkich i pieniądzach. Właśnie one mają być kością niezgody pomiędzy kapitanem Robertem Lewandowskim a selekcjonerem Czesławem Michniewiczem. Wściekły ma być też prezes PZPN Cezary Kulesza.

loader

RadioZET.pl/Foot Truck