Zamknij

Burza o premie dla piłkarzy. Rzecznik rządu komentuje doniesienia mediów

Krzysztof Sobczak
05.12.2022 14:58

Premier Mateusz Morawiecki obiecał piłkarzom reprezentacji Polski co najmniej 30 milionów złotych za awans z grupy podczas MŚ 2022 - informował w poniedziałek portal Wirtualna Polska Sportowe Fakty. Rzecznik rządu Piotr Mueller zdementował te doniesienia.

Piotr Mueller
fot. Heikki Saukkomaa/Associated Press/East News

Reprezentacja Polski po raz pierwszy od 1986 roku wyszła z grupy w piłkarskich mistrzostwach świata. Czesław Michniewicz i jego podopieczni zrealizowali zatem plan minimum, ale na więcej tej drużyny nie było stać. W 1/8 finału lepsza okazała się broniąca tytuły Francja (1:3).

Przed premierowym starciem z Meksykiem kadrowicze i sztab szkoleniowcy spotkali się premierem Mateuszem Morawieckim. W poniedziałek dziennikarze Wirtualnej Polski Szymon Jadczak i Maciej Faron ujawnili, że w jego trakcie prezes Rady Ministrów miał obiecać graczom co najmniej 30 milionów złotych premii za przejście do fazy pucharowej mundialu. Pieniądze miały trafić bezpośrednio do piłkarzy i trenerów. Do tych rewelacji odniósł się rzecznik rządu Piotr Mueller.

Piotr Mueller o premiach dla piłkarzy kadry

Mueller zdementował te doniesienia, ale przyznał, że były rozmowy o większym wsparciu polskiego futbolu ze środków rządowych. Warunkiem przyznania dotacji miało być wyjście z grupy, natomiast nie było mowy o premiach dla piłkarzy.

- Chcemy wesprzeć polską piłkę nożną w taki sposób, żeby powstał specjalny fundusz, który będzie zajmował się szkoleniem, rozwojem dzieci, które grają w piłkę nożną, budową infrastruktury dodatkowej, nowymi technologiami w sporcie czy kwestiami reprezentacji Polski. To są środki finansowe, które będą przeznaczona na te cele - powiedział rzecznik podczas briefingu. - Z samego budżetu państwa to będzie kwota wyższa niż te 30 mln zł - dodał.

Reprezentacja Polski w MŚ 2022 w Katarze zremisowała z Meksykiem 0:0, pokonała Arabię Saudyjską 2:0 i przegrała z Argentyną 0:2. To dało awans dzięki lepszemu bilansowi bramek od zespołu z Ameryki Północnej.

loader

RadioZET.pl/businessinsider.com.pl