Obserwuj w Google News

Polska - Meksyk: Nieletni kibice aresztowani. Złamali katarski zakaz

1 min. czytania
24.11.2022 10:04
Zareaguj Reakcja

Jak poinformowały meksykańskie media, czterech nieletnich kibiców z tego kraju zostało aresztowanych, ponieważ chciało wnieść na stadion alkohol. Organizatorzy mistrzostw świata 2022 są bezwzględni.

Kibice Meksyku
fot. PAU BARRENA/AFP/East News

Alkohol na mistrzostwach świata 2022 w Katarze to temat, który od początku wzbudzał wśród kibiców wielkie emocje. Tegoroczny mundial jest bowiem pierwszym w historii rozgrywanym na terenie muzułmańskiego kraju. Tutaj zasady są proste - obowiązuje całkowity zakaz jego spożywania. W innym przypadku grożą poważne konsekwencje.

Jak poinformował portal ADN 40, po meczu Polska - Meksyk przekonało się o tym czterech fanów z Ameryki Północnej. Niepełnoletni kibice próbowali wnieść alkohol na stadion, w związku z czym zostali zatrzymani. Sprawą zajęło się już meksykańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Redakcja poleca

Polska - Meksyk: Nieletni kibice aresztowani

- Udzieliliśmy ochrony konsularnej czterem osobom. Będziemy uważnie śledzić ich sprawy - powiedziała Vanessa Calva Ruiz, dyrektor generalny Konsularnej Ochrony Ludności i Planowania Strategicznego SRE.

Przypomnijmy, że początkowo władze Kataru miały zrobić wyjątek dla kibiców i zezwoliły na sprzedaż piwa na stadionach oraz w strefach kibica. 18 listopada, na dwa dni przed inauguracją, wyjątek ten jednak cofnięto.

Co ciekawe, decyzja miała zostać podjęta wspólnie przez Katarczyków i... FIFA. - Jeśli jest to nasz największy problem, to westchnę i pójdę na plażę - przyznał szef FIFA Gianni Infantino. - Osobiście uważam, że jeśli przez trzy godziny dziennie nie możesz wypić piwa, to przeżyjesz.

RadioZET.pl/ADN 40