Zamknij

Polska - Meksyk. Michniewicz: Nie mam pretensji do Lewandowskiego

22.11.2022 19:14

Czesław Michniewicz udzielił wywiadu tuż po meczu Polska - Meksyk (0:0) w fazie grupowej mistrzostw świata w Katarze. - Nikt nie ma do Roberta pretensji - powiedział o zmarnowanym przez Lewandowskiego rzucie karnym.

Czesław Michniewicz
fot. PAP/EPA

- Jeśli grasz na turnieju mistrzostw świata, masz rzut karny i go marnujesz, to jest niedosyt. Ale takie rzeczy w sporcie się zdarzają. To są olbrzymie emocje. Nikt nie ma do Roberta pretensji. Wcześniej strzelał w bardzo ważnych meczach - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie z TVP Sport. Zapytany został też o to, czy nie kusiło go, by zagrać bardziej ofensywnie.

- To był bardzo zamknięty mecz. Wynik determinował pewne zachowania na boisku. Tak samo zmiany. To funkcjonowało z naszej strony całkiem dobrze. Jeśli chodzi o sytuacje Meksyku, nie przypominam sobie wielu dogodnych. Czekaliśmy na swoją szansę i ta sytuacja się pojawiła. Szkoda rzutu karnego - podkreślił.

Michniewicz o meczu Polska - Arabia Saudyjska

W następnym spotkaniu rywalem reprezentacji Polski będzie Arabia Saudyjska. - Ja znam ich siłę. Obserwowałem ich na żywo. Od początku mówiłem dziennikarzom i kolegom, że dla was to będzie niespodzianka, dla mnie nie. To, że wygrali z Argentyną, mnie akurat zaskoczyło, ale sposób ich gry nie - stwierdził Michniewicz.

Mecz Polska - Arabia Saudyjska w sobotę o godzinie 14.00.

RadioZET.pl