Polska - Francja: Znamy sędziego. To będzie jego drugi mecz na MŚ

04.12.2022 11:00

Jesus Valenzuela z Wenezueli będzie arbitrem głównym niedzielnego meczu Polski z Francją w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Pozostali sędziowie w obsadzie także pochodzą z Ameryki Południowej.

Znamy sędziego meczu Polski z Francją. To będzie jego drugi mecz na tym mundialu
fot. AP/Associated Press/East News

Jesus Valenzuela poprowadzi drugi mecz na tegorocznych mistrzostwach świata. Wcześniej był rozjemcą w spotkaniu Anglii z USA, w którym nie padła żadna bramka, a on nie pokazał żadnej żółtej czy czerwonej kartki. W ekipie arbitra jest dwóch Wenezuelczyków: Jorge Urrego i Tulio Moreno, a także Peruwiańczyk Kevin Ortega.

Dotychczas największym osiągnięciem w  karierze 39-letniego Valenzueli było sędziowanie w ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio, w których prowadził trzy spotkania.

Polska - Francja: Jesus Valenzuela sędzią meczu

Dwukrotnie był arbitrem w czasie Copa America, czyli mistrzostw Ameryki Południowej, ma za sobą również siedem potyczek eliminacji mistrzostw świata w tej strefie oraz ponad 30 meczów w Copa Libertadores,  odpowiedniku europejskiej Ligi Mistrzów. W grudniu 2021 roku Valenzuela został wybrany jednym z najlepszych sędziów południowoamerykańskiej strefy CONMEBOL. 

Poprzedni mecz naszej kadry sędziował Danny Makkelie z Holandii. Mecz Polski z Francją o ćwierćfinał katarskiego mundialu odbędzie się w niedzielę o godz. 16.

loader

RadioZET.pl/PAP/PAB