Zamknij

Dobre wiadomości dla reprezentacji. Bartosz Bereszyński może grać z Francją

01.12.2022 12:08

Bartosz Bereszyński będzie gotowy na mecz z Francją – zapowiedział rzecznik PZPN-u Jakub Kwiatkowski. Obrońca został zdjęty w 72. minucie spotkania z Argentyną z powodu urazu, który dokucza mu od początku mundialu.

Polska - Francja. Rzecznik kadry: Bartosz Bereszyński będzie mógł grać
fot. "Poland v Argentina"/Voetbal International/East News

Bartosz Bereszyński musiał zejść z boiska po tym, jak zgłosił sztabowi reprezentacji, że ma kontuzję. - Grał już z nią dwa poprzednie mecze, na zaciśniętych zębach, a dziś w końcówce mówił, że już nie da rady. Fajnie, że mamy Artura Jędrzejczyka, który wszedł za niego, to doświadczony piłkarz – mówił po spotkaniu Czesław Michniewicz.

Jakub Kwiatkowski, rzecznik kadry, w rozmowie z dziennikarzami przyznał dziś, że Bartosz Bereszyński będzie mógł zagrać z Francją. Pozostali zawodnicy także są zdrowi. - Nie ma żadnych urazów. Widziałem tytuły, że Bereszyński jest zagrożony. Nie jest zagrożony – stwierdził Kwiatkowski.

Jeden z dziennikarzy dopytał: Trener Michniewicz mówił, że Bereszyński ma uraz, na co Kwiatkowski odparł: Ciągnie go coś, ale powiedział, że będzie gotowy, więc nie ma problemów.

Polska - Francja. 1/8 finału MŚ już w niedzielę 

Polska zagra z Francją w niedzielę o 16. Będzie to 17. starcie tych ekip: biało-czerwoni po raz ostatni wygrali 40 lat temu.

Broniąca tytułu Francja awans z grupy D zapewniony miała już po dwóch kolejkach. W środę zagrała w częściowo rezerwowym składzie i przegrała z Tunezją 0:1.

loader

RadioZET.pl/PAB