Zamknij

Antoni Piechniczek: Lewandowski nie powinien tak mówić po meczu

04.12.2022 20:08

Antoni Piechniczek krytycznie wypowiedział się na temat słów Roberta Lewandowskiego po meczu Polska - Francja (1:3). - Już raz zwolniono selekcjonera po wypowiedzi kapitana, nie powinien tak mówić - przyznał w rozmowie z Radiem ZET.

Robert Lewandowski
fot. Twitter/TVP Sport

- Trener Michniewicz powinien zostać. Jeżeli te słowa były pod adresem trenera, jest to bardzo nieeleganckie. Już raz zwolniono selekcjonera po wypowiedzi kapitana, Lewandowski nie powinien tak mówić od razu po przegranym meczu - powiedział Antoni Piechniczek.

loader

W ten sposób odniósł się do słów Lewandowskiego, który w pomeczowym wywiadzie dla TVP stwierdził: "Radość z gry jest potrzebna, to będzie ważny element nawet w najbliższej przyszłości. Oczywiście jak atakujemy, jest inaczej, ale gdy gramy defensywnie, radości nie ma. Wiele czynników będzie na to wpływało". W ostatnim zdaniu odniósł się do tego, czy zagra jeszcze na kolejnym mundialu.

Antoni Piechniczek o słowach Lewandowskiego

W podobnym tonie wypowiedział się Piotr Zieliński. Reprezentacja Polski była mocno krytykowana po meczach fazy grupowej. Choć wywalczyła wyjście z grupy, kibicom nie podobał się styl gry biało-czerwonych. Polacy grali bardzo defensywnie i praktycznie nie tworzyli zagrożenia pod bramką rywala. Odważniej zaprezentowali się dopiero w starciu z Francją i mimo porażki pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

RadioZET.pl