Zamknij

Polska - Francja: GODZINA. Kiedy i o której mecz 1/8 MŚ w Katarze?

Hubert Majewski
30.11.2022 22:01

Reprezentacja Polski w dramatycznych okolicznościach uzyskała awans do następnej fazy mistrzostw świata w Katarze. W następnej rundzie Polacy zmierzą się z reprezentacją Francji.

Polska - Francja: godzina. Kiedy mecz 1/8 finału MŚ 2022
fot. IMAGO/Matthias Koch/Imago Sport and News/East News

Reprezentacja Polski po dramaturgii w grupie awansowała dalej na mistrzostwach świata w Katarze. Mimo przegranej z Argentyną 0:2 Polacy mieli lepszy bilans bramek od Meksyku. Sprawiło to, że mimo równej liczby punktów to biało-czerwoni wyszli z 2. miejsca i pierwszy raz od 36 lat zobaczymy ich dalej na mundialu.

Z kolei Francja z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki wyszła z grupy D jako lider. Aktualni mistrzowie świata na początku swojej przygody z MŚ 2022 pokonali 4:1 Australię, później ograli 2:1 Danię, by w ostatnim meczu o nic przegrać z Tunezją 0:1.

Polska - Francja: data, godzina. Kiedy mecz?

- Dla mnie, dla reprezentacji Polski, z tym jakie mamy możliwości, to jest sukces. Za jakiś czas nikt nie będzie pamiętał jak ten mecz wyglądał tylko będziemy szykować się na Francję. Musimy cieszyć się tym, że mamy możliwość zagrania z Francją. Powinniśmy wyjść z uśmiechem, dumą i - na ile to możliwe - pewnością siebie... i dopóki piłka w grze, dać z siebie wszystko - mówił na gorąco po meczu z Argentyną Robert Lewandowski w rozmowie z TVP Sport.

Reprezentacja Polski ostatni raz mierzyła się z Francją w meczu o stawkę na Euro w 1995 roku. Wówczas padł remis 1:1. W  całej historii obie te reprezentacje mierzyły się ze sobą osiem razy - połowę tych meczów wygrali Francuzi, trzykrotnie padał remis i tylko raz udało wygrać się Polakom.

Polska - Francja: O której mecz 1/8 finału MŚ w Katarze?

Mecz Polska - Francja na żywo w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze odbędzie się w niedzielę 4 grudnia o godzinie 16:00. Na relację tekstową z tego meczu zapraszamy na sport.radiozet.pl

loader

RadioZET.pl