Zamknij

Co z meczem Polska - Chile po wybuchu w Przewodowie? Jasne stanowisko PZPN

16.11.2022 12:11

W reakcji na wybuch rakiety w Przewodowie chilijski portal eldesconcierto.cl zasugerował, że środowe spotkanie z reprezentacją Polski w Warszawie może zostać odwołane. Na te rewelacja zareagował rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski, który przekazał jasny komunikat Wirtualnej Polsce Sportwe Fakty.

Robert Lewandowski
fot. Beata Zawadzka/East News

Reprezentacja Polski w środę na stadionie Legii w Warszawie podejmie kadrę Chile w ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami świata w Katarze. Dobę przed meczem światową opinią publiczną wstrząsnęła informacja o wybuchu rakiety w Przewodowie w powiecie hrubieszowskim na Lubelszczyźnie przy granicy z Ukrainą. Prezydent Joe Biden zdradził swoim partnerom w NATO, że na terenie Polski eksplodował pocisk ukraińskiej obrony powietrznej.

Niepokojące wieści z kraju nad Wisłą dotarły do Chile. Portal eldesconcierto.cl w swoim artykule zastanawiał się, czy w związku z nadzwyczajną sytuacją spotkanie z ich drużyną narodową dojdzie do skutku. Błyskawicznie na te rewelacje zareagował rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski.

Mecz Polska - Chile nie jest zagrożony

"Nic mi nie wiadomo na temat tego, by spotkanie miało być zagrożone" - napisał team manager kadry Wirtualnej Polsce Sportowe Fakty. Wydaje się zatem, że mecz rozpocznie się zgodnie z planem w środę 16 listopada o godz. 18.

Dla reprezentacji Polski to jedyny sprawdzian przed MŚ 2022 w Katarze. Chilijczycy, w których składzie są takie gwiazdy jak Arturo Vidal czy Gary Medel, nie pojadą na mundial. Mają za to "imitować" grę Argentyny, a także częściowo Meksyku, rywali biało-czerwonych w grupie C. Relacja na żywo z meczu Polska - Chile na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty