Zamknij

Polska - Arabia Saudyjska: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz MŚ w Katarze?

26.11.2022 13:50

Reprezentacji Polski w drugim meczu na MŚ zmierzy się z Arabią Saudyjska, której ostatni sukces na MŚ - wyjście z grupy - został osiągnięty ponad 25 lat temu. Nikt nie oczekuje, że kolejne osiągnięcie tej kadry przypadnie akurat na turniej w Katarze. Czesław Michniewicz przestrzegał jednak przed lekceważeniem zespołu Renarda. - Przyglądałem się postawie Arabii Saudyjskiej i byłem zaskoczony poziomem taktycznym i technicznym tej drużyny. Obrońcy świetnie rozgrywają piłkę. Bramkarz bardzo dobrze radzi sobie na przedpolu i bardzo dobrze operuje nogami - stwierdził opiekun naszej kadry.  Transmisja meczu Polska - Arabia Saudyjska będzie dostępna w TV i online.

Polska - Arabia Saudyjska Transmisja TV Gdzie obejrzeć mecz MŚ 2022
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Polska rzadko bywa faworytem spotkań na wielkich turniejach, ale w drugim meczu na mistrzostwach świata w Katarze naszą kadrę można właśnie tak nazwać. Rywal nie od nas zdecydowanie mniej doświadczony, ale też nie ma żadnego zawodnika na poziomie klubu europejskiego topu. W naszej kadrze jest ich przynajmniej kilku.

Siłą Arabii może być to, że jej kadra już od miesiąca przebywa na zgrupowaniu. Przygotowania naszej reprezentacji będą kilka razy krótsze. Zgrupowanie Polski rozpoczęło się 14 listopada, a 22 listopada zagra ona pierwsze spotkanie na MŚ. Z racji tego, że liga arabska zakończyła rozgrywki, a kadra Hervé Renard składa się w większości z jej zawodników, przygotowania Arabii mogły być znacznie dłuższe. Czy przyniesie to oczekiwany efekt? Okaże się w sobotę.

ZOBACZ KONIECZNIE: Pełny terminarz mistrzostw świata w Katarze 2022

Mistrzostwa świata w Katarze 2022: mecz Polska - Arabia Saudyjska

Arabia do tej pory nigdy nie grała z Polską na mistrzostwach świata. Szanse na to, by oba zespoły wpadły na siebie w rozgrywkach były stosunkowo niewielkie, bo drużyna z półwyspu grała tylko na 5 mundialach. Najdalej - do 1/8 finału – doszła w 1994 roku, a na pozostałych odpadała w pierwszej rundzie. 

Arabia od 1994 do 2006 roku nie opuściła ani jednego mundialu. Później, na występ na mistrzostwach musiała czekać do 2018 roku (odpadła w pierwszej rundzie). 

 Polska - Arabia Saudyjska: data, godzina. Kiedy pierwszy mecz MŚ 2022 w Katarze?

Mecz Polska - Arabia Saudyjska na MŚ 2022 odbędzie się w sobotę 26 listopada o godzinie 14.00 na Education City Stadium 974 w Ar-Rajjan.

Polska - Arabia Saudyjska: Transmisja TV i stream online w internecie 22.11

Transmisja meczu Polska - Arabia na żywo będzie dostępna za darmo na antenach TVP. Stacja udostępni też stream online na stronie tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej i Smart TV. Telewizja Polska pokaże u siebie wszystkie mecze mundialu w Katarze.

Polska - Arabia Saudyjska: szczegóły transmisji

  • data: 26 listopada
  • godzina: 14.00
  • transmisja: TVP, tvpsport.pl
  • relacja na żywo na naszym portalu

RadioZET.pl/PAB