Zamknij

Polska - Arabia Saudyjska: Przewidywane składy. Tak zagramy z rewelacją mundialu

26.11.2022 10:33

Reprezentacja Polski mierzy się z rewelacją mundialu - Arabią Saudyjską. To arcyważny mecz dla biało-czerwonych, jeśli chodzi o awans do fazy pucharowej mistrzostw świata 2022 w Katarze. Sprawdź przewidywane składy na mecz Polska - Arabia Saudyjska!

Reprezentacja Polski
fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER/East News

Po bezbramkowym remisie z Meksykiem w pierwszej kolejce mistrzostw świata 2022 w Katarze reprezentacja Polski staje przed arcytrudnym zadaniem - musi zdobyć punkty, najlepiej trzy, z dotychczasową rewelacją mundialu, czyli Arabią Saudyjską.

Spotkanie to będzie o tyle trudne, że Saudyjczycy, którzy na inaugurację pokonali faworyzowaną Argentynę 2:1, pokazali w spotkaniu z "Albicelestes" kawał świetnego futbolu. W przeciwieństwie do nas, prezentujących taktykę na tzw. lagę do "Lewego".

Polska - Arabia Saudyjska: Przewidywany skład

Kiepski w naszym wykonaniu pojedynek z Meksykanami może skłonić selekcjonera Czesława Michniewicza do roszad w pierwszym składzie biało-czerwonych. Takich też zresztą spodziewamy się w naszym przewidywanym składzie.

W bramce i formacji defensywnej nie powinno dojść do zmian względem meczu biało-czerwonych inaugurującego MŚ 2022 w Katarze - wszak obrony, która zagrała na "zero z tyłu" nie powinno się ruszać. Między słupkami wystąpi więc Wojciech Szczęsny, a w czwórce z tyłu zagrają Bartosz Bereszyński, Jakub Kiwior, Kamil Glik i Matty Cash.

Wiele wskazuje również na to, że tym razem zagramy ze skrzydłami. Na nich mają biegać Michał Skóraś oraz Przemysław Frankowski lub Jakub Kamiński. W pomocy ponownie zobaczymy Grzegorza Krychowiaka i Krystiana Bielika, a przed nimi ustawiony będzie Piotr Zieliński. W ataku osamotniony znów będzie Robert Lewandowski.

PRZEWIDYWANY SKŁAD:

  • Szczęsny - Bereszyński, Kiwior, Glik, Cash - Skóraś, Krychowiak, Bielik, Frankowski (Kamiński) - Zieliński - Lewandowski

Polska - Arabia Saudyjska: Relacja live online i wynik meczu

Mecz Polska - Arabia Saudyjska w 2. kolejce fazy grupowej MŚ 2022 w Katarze odbędzie się w sobotę 26 listopada o godzinie 14:00 na Education City Stadium w Ar-Rajjan. Śledź relację live online i wynik meczu Polska - Arabia Saudyjska na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/meczyki.pl