Polska - Arabia Saudyjska: Michniewicz podjął decyzję. Znamy skład Polaków

26.11.2022 12:31

Reprezentacja Polski mierzy się z rewelacją pierwszej kolejki mistrzostw świata 2022 w Katarze - Arabią Saudyjską. W kwestii awansu biało-czerwonych do fazy pucharowej mundialu to będzie arcyważny mecz. Jaki skład na to spotkanie desygnował Czesław Michniewicz?

Arkadiusz Milik
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Po bezbramkowym remisie z Meksykiem w pierwszej kolejce mistrzostw świata 2022 w Katarze reprezentacja Polski staje przed arcytrudnym zadaniem - musi zdobyć punkty, najlepiej trzy, z rewelacją pierwszej kolejki mundialu, czyli Arabią Saudyjską.

Spotkanie to będzie o tyle trudne, że Saudyjczycy, którzy na inaugurację pokonali faworyzowaną Argentynę 2:1, pokazali w spotkaniu z "Albicelestes" naprawdę dobrze zorganizowany futbol. W przeciwieństwie do nas, prezentujących taktykę na tzw. lagę do "Lewego".

Polska - Arabia Saudyjska: Znamy skład Polaków

Kiepski w naszym wykonaniu pojedynek z Meksykanami skłonił selekcjonera Czesława Michniewicza do roszad w pierwszym składzie biało-czerwonych. Zmieniła się przede wszystkim formacja z 4-5-1 na 4-4-2.

W bramce i formacji defensywnej nie doszło do rotacji względem meczu biało-czerwonych inaugurującego MŚ 2022 w Katarze - wszak obrony, która zagrała na "zero z tyłu" nie powinno się zmieniać. Między słupkami wystąpi więc Wojciech Szczęsny, a w czwórce z tyłu zagrają Bartosz Bereszyński, Jakub Kiwior, Kamil Glik i Matty Cash.

Tym razem zagramy również ze skrzydłami. Po nich biegać będą Piotr Zieliński oraz Przemysław Frankowski. W pomocy ponownie zobaczymy Grzegorza Krychowiaka i Krystiana Bielika. W ataku będą Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski.

SKŁAD POLAKÓW NA MECZ Z ARABIĄ SAUDYJSKĄ:

  • Szczęsny - Bereszyński, Kiwior, Glik, Cash - Zieliński, Krychowiak, Bielik, Frankowski - Milik, Lewandowski

Polska - Arabia Saudyjska: Relacja live online i wynik meczu

Mecz Polska - Arabia Saudyjska w 2. kolejce fazy grupowej MŚ 2022 w Katarze odbędzie się w sobotę 26 listopada o godzinie 14:00 na Education City Stadium w Ar-Rajjan. Śledź relację live online i wynik meczu Polska - Arabia Saudyjska na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/meczyki.pl